کد خبر : 6277

tapico1

پتروتحلیل- بورس تهران امروز چهره یک بورس پیشرو و مثبت را داشت که در آن شاخص توانست با ۱٫۸درصد رشد روزانه به ۶۲هزار واحد برسد بخشی از این رشد بازار امروز مدیون بازگشت مثبت تاپیکو بود تاپیکو که در مجمع ۵۰۰ ریال سود تقسیم کرده بود در بازگشایی رشد بیش از ۷ درصدی را تجربه کرد تا با ۱۸۲ واحد تاثیر برشاخص بیشترین سهم را در رشد ۱۰۸۹واحدی شاخص کل ایفا کند.

در همین حال با توجه به اینکه هنوز یک روز تا پایان فصل تابستان و پایان سال مالی برخی از شرکتهای سرمایه گذاری مانده است همچنان بازار با مازاد فعالیت این گروه از شرکت ها دست بگریبان است شرکتهای سرمایه گذاری تلاش دارند تا در آخرین روز معاملاتی بازار آخرین تغییر تحولات را برای مهندسی سود هستند تا بتواند کارنامه خود در سال جاری را خاتمه دهند.

در بازار امروز در گروه پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس نیز با صف قابل ملاحظه ای مواجه بود انتشار خبرهای در مورد کاهش تولید بنزین در شرکتهای پتروشیمی امیدهای را برای شرکتهای این هلدینگ جهت سود سازی بیشتر فراهم کرده است. در این گروه دیروز پتروشیمی جم نیز با عرضه های سنگینی مواجه شد که احتمالا به تعادل این نماد منجر خواهد شد.

در گروه نفتی ها ستاره اقبال پالایشگاه ها امروز کم فروغتر شد با توجه به رشد اخیر قیمت این گروه اکثر نمادهای پالایشگاهی در حال ورود به فاز استراحت هستند. در این میان صف خرید لاوان نیز دیروز با عرضه سنگین از میان رفت. در گروه شیمیایی ها صبح امروز نماد دوده صنعتی متوقف شد تا کربن با صف خرید به کار خود پایان دهد انتظار می رود دوده صنعتی تعدیل مثبتی را اعلام کند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار