کد خبر 6049

bourse5

پتروتحلیل- بازار داد و ستد سهام امروز شاهد جو انتظاری بود که بخشی از آن ناشی از انتظار معامله گران برای عرضه پتروشیمی جم بود. انتظار برای عرضه جم امروز صبح با شایعاتی در مورد احتمال تعویق عرضه کمرنگ شد اما در ساعت ۱۱ پیام عرضه این نماد مطرح شد که براساس آن ۲۱۷ میلیون سهم پتروشیمی جم عرضه خواهد شد.

در همین حال همچنان بحث در مورد قیمت عرضه این سهم در بازار مطرح است .براساس ارزیابیهای اولیه قیمت عرضه اولیه سهم به دلیل چند مساله در حد کمتر از شایعاتی که در بازار مطرح است خواهد بود براساس شایعات قیمت کنونی عرضه ۱۵هزار ریال تا ۱۶هزارریال خواهد بود. اما در مقابل کارشناسان به دلیل آنکه سود شرکت به میزان قابل ملاحظه ای متورم پیش بینی شده و انتظار می رود شرکت به این سود نرسد.

در همین حال مشکل تولید پلی اتیلن سبک و همچنین وضعیت مالکیت پلی پروپیلن جم موجب شده که بازار با توجه به پی به ای مشترک ۴ در گروه پتروشیمی موجب ارزیابی بازار در مورد قیمت ۱۲هزار ریال تا ۱۳هزار ریال برای هر سهم شده است.این امر موجب خواهد شد تا بازار در انتظار عرضه اولیه باشد در صورتی که قیمت سهم در حد ارزیابی بازار باشد موجب خواهد شد که موجی از عرضه پس از عرضه اولیه در بازار برای خرید سهام پتروشیمی جم در بازار رخ دهد. در همین حال اگر قیمت عرضه بالاتر از ارزیابی بازار باشد موج نقدینگی پارک شده به بازار باز گشته و موجب رشد قیمت باقی نمادهای خواهد شد.

در همین حال در گروه پالایشگاه امروز لاوان به صف خرید به کار خود پایان داد و از مرز ۲۰هزار ریال عبور کرد در همین حال پالایشگاه تهرا نیز روز خوبی را تجربه کرد اما در مقابل پالایشگاههای اصفهان و تبریز با معاملات نه چندان دلچسبی مواجه شدند و در این میان پالایشگاه بندرعباس که با شایعاتی در مورد میزان پوشش سود در شش ماهه مواجه بود از منفی تا مثبت معامله شد. در گروه شیمیایی گروه کربن و دوده صنعتی رشد کردند و نکته جالب نیز رشد قیمتی نمادهای شوینده از جمله پاکسان بود انتظار می رود گزارشهای شش ماهه این گروه نیز مطلوب باشد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار