کد خبر : 3824

16362_orig
پتروتحلیل- همایون دارابی: سرمایه گذاران بورس تهران امروز شاهد جو بازار متعادلی بودند که شاخص در آن توانست صعود ناپایداری به بالای مرز ۵۵هزار واحد داشته باشد. این دومین بار در سال جاری است که شاخص می کوشد در مرز ۵۵هزار واحد تثبیت شود هر چند که عرضه های سنگین به نظر می رسد اینبار نیز مانع از صعود شاخص به بالای این مرز شود.
در بازار امروز در گروه پتروشیمی نگاه ها به سوی اوره سازان بود جای که با افزایش قیمت اوره دولتی شرکت های تولید کننده این کالا با تعدیل سود مواجه شده اند. براساس تصمیم دولت بهای هر کیلو اوره از ۳۵۰ تومان به ۶۲۰ تومان افزایش یافته است، از این رو سه شرکت پتروشیمی پردیس، شیراز و خراسان امروز در اطلاعیه های تاثیر این مساله را در صورت های مالی خود شفاف کردند. براساس این نامه ها پردیس ۴۴۳ ریال، خراسان ۱۹۲ ریال و شیراز ۱۸۱ ریال به سود هر سهم خود خواهند افزود.این امر در کنار گزارش دیروز کرمانشاه راه را برای تعدیل سود نفت و گاز پارسیان، تاپیکو و پترول باز خواهد کرد.
در پتروشیمی ها امروز مارون با توجه به پوشش مناسب سود خود در سه ماهه نخست سود هر سهم خود را از ۵۰۹۲ ریال به ۶۱۱۸ریال معادل ۲۰درصد افزایش داد. در میان پالایشگاه ها امروز روز مجامع سنگین بود پالایشگاه اصفهان امروز ماراتنی را برگزار کرد که پس از نزدیک به ۵ ساعت بحث به تقسیم ۲هزار ریال سود نقدی منجر شد. پالایشگاه بندرعباس نیز ۶۰۰ ریال به ازای هر سهم سود داد و پالایشگاه شیراز نیز با ۸۰۰ ریال سود سهامداران را روانه منزل کرد.
در میان شیمیایی ها امروز پاکسان شگفتی ساز شد، سهمی که اخیرا جهش خیره کننده دو برابری را تجربه کرده بود مجددا برای تعدیل سود متوقف شد. دوده صنعتی نیز با رشد مناسب سود هر سهم با رشد قیمت مواجه شد.
ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار