کد خبر 3768

394247248879873
پتروتحلیل- بورس اوراق بهادار امروز رویکردی کاملا مثبت داشت. در این فضای مثبت که بخشی از آن ناشی از نامه بی سابقه نمایندگان کنگره آمریکا به رئیس جمهوری این کشور بود.
۱۳۱ عضو کنگره امریکا - که خود موتور محرکه تندروی علیه ایران است- در نامه ای بی سابقه به اوباما خواستند با تندروی فرصتی به نام حسن روحانی را از دست ندهد. همین فضا امروز باعث شد در بازار آزاد قیمت دلار کاهش یافته و قیمت سهام رو به رشد بگذارد. این بستر سبب شد تا خبر رشد ۷۱درصدی نرخ اوره داخلی با استقبال فوق العاده بازار مواجه شود غیر از تشکیل صف های خرید سنگین برای سه نماد قابل معامله اوره ساز یعنی پتروشیمی های پردیس، کرمانشاه و شیراز نمادهای هلدینگ نفت و گاز پارسیان(مالک پردیس، شیراز، کرمانشاه و بخشی از خراسان)، تاپیکو مالک مدیریتی خراسان، سرمایه گذاری گروه ایرانیان، پترول (مالک بخشی از سهام پردیس و کرمانشاه ) و همچنین سرمایه گذاری غدیر مالک نفت و گاز پارسیان با صف های خرید مواجه شوند.
انتظار می رود رشد بهای اوره داخلی جهشی را در درآمد شرکت های پتروشیمی ایجاد کند. بهای نازل کود شیمیایی دولتی موجب قاچاق گسترده این محصول و همچنین بدهی سنگین شرکت خدمات کشاورزی به تولید کنندگان اوره شده بود. در همین حال تغییر نرخ اوره امروز بازگشایی نماد پتروشیمی خراسان را نیز به تعویق انداخت.انتظار می رود پتروشیمی خراسان هم که بیشتر تولیدات خود را در داخل عرضه می کند نیز سود مناسبی را اعلام کند.در بازار همچنین امروز زاگرس با صف خرید همراه بود.
در میان پتروشیمی ها امروز امیرکبیر نیز در مجمع سالانه خود با ۵۵۰ ریال سود نقدی سهامداران خود را را راهی خانه کرد. در میان نفتی ها مجمع سالانه پالایشگاه تهران با اعتراض شدید سهامداران به نحوه حسابداری شرکت و موضوع طبقه بندی حساب های این شرکت به تنفس خورد.
ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار