کد خبر 3102

YL761231RO4424920

پتروتحلیل- همایون دارابی: گروه شیمیایی بورس امروز نیز هم جهت با کل بورس اوراق بهادار شاهد افزایش قیمت اکثر نمادها بودند. به گزارش پتروتحلیل، در گروه پتروشیمی پس از مدت ها هلدینگ خلیج فارس توانست بالای هزار تومان به ازای هر سهم به کار خود پایان دهد. در گروه پتروشیمی تولید کنندگان اوره شاهد رفتار قیمتی متفاوتی بودند در حالی که پتروشیمی خراسان به صف خرید رسید، پتروشیمی کرمانشاه با گزارش سه ماهه نه چندان دلچسب خود با افت اندک قیمت همراه شد.

پتروشیمی کرمانشاه در سه ماهه نخست امسال ۱۸۲هزار تن اوره تولید کرد که نزدیک به ۱۰درصد از مدت مشابه سال قبل بیشتر بود اما فروش شرکت در این مدت ۴۰درصد کمتر بود است که به نظر می رسد یا شرکت دچار مشکلی در فروش است یا ثبت فروش شرکت به بعد از سه ماهه موکول شده است در نتیجه این فروش کمتر شرکت در سه ماهه ۸۲٫۶میلیارد تومان سود ساخته است که ۱۲درصد از سه ماهه نخست سال قبل کمتر است.

در همین حال باقی گروه پتروشیمی نیز تحت تاثیر شایعات در مورد گزارش های سه ماهه قرار دارند. در گروه پالایشگاهی همچنان پالایشگاه تبریز راه متفاوتی از بقیه پالایشگاهها طی می کند و در حالی که دو نماد اصفهان و شیراز اندکی منفی بودند تبریز با صف خرید روز را به پایان برد. در گروه روغن سازها امروز ایرانول در مجمع سالانه خود ۲هزار ریال به ازای هر سهم سود تقسیم کرد .نفت بهران و نفت پارس هم با صف خرید همراه بودند. در گروه شیمیایی نیز امروز نمادهای وابسته به سرمایه گذاری پتروشیمی شامل دوده صنعتی و کربن با صف خرید و رشد قیمتی همراه شدند.لاستیک سهند هم از شرکت های این هلدینگ در بازگشایی نماد با ۵۰درصد رشد قیمت همراه شد تا انگیزه ای برای رشد قیمت خود سرمایه گذاری پتروشیمی و نمادهای وابسته باشد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار