کد خبر 16622

mesfrosh_l

پتروتحلیل- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت محصولات پتروشیمی در ۱۵ روز اخیر، خواستار ثبات قیمت محصولات پتروشیمی شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، «محمدرضا مس‌فروش» گفت: گزارش‌های دریافت شده از صاحبان صنایع در مورد جهش غیر معقول قیمت محصولات پتروشیمی که برخلاف تصمیم دولت تدبیر و امید در نیمه اول اردیبهشت‌ امسال صورت گرفت، نگران‌کننده است و باید تعدیل شود.

وی تصریح کرد: همین گزارش حاکی است قیمت پایه هر کیلوگرم مواد اولیه پتروشیمی در ابتدای سال جاری ۳۸۰۰ تومان بود که این رقم در ۱۵ روز گذشته به ۴۸۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان رسیده است.

«مس فروش» با بررسی قیمت این مواد در سال‌های ۱۳۹۰، ۱۳۹۱، ۱۳۹۲، ۱۳۹۳ یادآور شد: با توجه به ثبات قیمت‌ها در سال گذشته و اعلام‌نظر صریح معاون اول رییس جمهور در شروع سال جدید مبلغی بر جلوگیری از گرانی قیمت‌ها، الزامی است که با هماهنگی صادر‌کنندگان مصنوعات پتروشیمی این قیمت‌ها منطقی و با ثبات شود.

به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران وقتی واحدی در سال گذشته بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان صادرات مصنوعات پتروشیمی دارد منطقی نیست که با توجه به رقابت‌های برون مرزی قیمت‌ها بدون رویه افزایش یابد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار