کد خبر : 15560

20140910103632cb-175818_orig

پتروتحلیل- بدنبال اجرای موافقنامه آزاد تجاری بین کره جنوبی و ترکیه از ماه ژوئن ۲۰۱۳ سهم این کشور از بازار ترکیه به طور مداوم افزایش یافته است.

به گزارش «پتروتحلیل»، در سال ۲۰۱۴ ، کره جنوبی در بین سه کشور صادرکننده بزرگ محصولات پلیمری از جمله کوپلیمر پلی پروپیلن، پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک خطی و پلی استایرن به بازار ترکیه قرار گرفت. کره جنوبی با دو برابر نمودن صادرات کوپلیمر پروپیلن PP به ترکیه در رتبه نخست قرار گرفت در حالی که قبلا این جایگاه در اختیار عربستان سعودی بود. همچنین در مورد پلی اتیلن سنگین HDPE، کره جنوبی با پشت سر گذاشتن ایران در رده دوم صادرکنندگان این محصول به بازار ترکیه قرار گرفت.

این گزارش حاکی است، عربستان همچنان اولین صادرکننده پلی اتیلن سنگین به ترکیه است. در زمینه پلی اتیلن سبک خطیLLDPE ،کره جنوبی به جای قطر به رتبه سوم صعود کرد و عربستان سعودی و ایران بزرگترین صادرکنندگان این محصول به بازار ترکیه بودند. در زمینه پلی استایرن های PS، کره جنوبی پس از بلژیک و مصر بزرگترین صادرکننده این محصولات به بازار ترکیه شد. افزایش سهم بازار کره جنوبی در صادرات پلی استایرن ها ناشی از کاهش سهم صادرات بلژیک و تایلند بود

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار