کد خبر : 13919

boorsoragh3
پتروتحلیل- پتروشیمی خارک با انتشار گزارش عملکرد ۵ماهه ای از کاهش سود خود خبر داده است.
در حالی که مجموعه دولت در هفته های اخیر بر حمایت از بازار سرمایه تاکید کرده اند انتشار گزارش خارک نشان داد که همچنان در به همان پاشنه قبلی می چرخد و وزارت نفت قصد تغییر در سیاست گران فروشی خود ندارد.
پتروشیمی خارک روز امروز بر اساس عملکرد ۵ ماهه سود هر سهم خود را با کاهش نسبت به برآورد قبلی ۲۷۳ تومان اعلام کرده است.
این در حالی است که برآورد قبلی شرکت برای سود هر سهم سال منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ بالغ بر ۳۰۰ تومان بوده است. همچنین شرکت در دوره ۵ ماهه سال جاری توانسته است ۱۶۳ تومان یعنی معادل ۶۰ درصد از سود برآوردی سال ۹۳ را محقق نماید.
عمده ترین دلیل کاهش سود پتروشیمی خارک تغییر نرخ گاز ترش مصرفی این شرکت از رقم ۹سنت به ۱۶سنت بوده است نرخی در سطح منطقه بی نظیر است. این گاز در عربستان در قیمت کمتر از ۳ سنت در اختیار مجتمع های پتروشیمی قرار می گیرد.
در همین حال ابهام در مورد خارک همچنان ادامه دارد چرا که خارک همچنان ۴۰درصد گاز خود را با به عنوان سوخت با نرخ ۱۳۲تومان لحاظ کرده است که امکان بروز اختلاف در این بخش وجود دارد.
با انتشار گزارش خارک نگرانیها از وضعیت دیگر شرکتهای پتروشیمی و همچنین پالایشگاهها در بازار مجددا تشدید شده است.
در بازار امروز در گروه نفتی ها خبرهای ضد و نقیض در مورد وضعیت روغن سازها ادامه داشت در حالی که برخی منابع از احتمال تعدیل مثبت این شرکت ها در گزارش شش ماهه خبر می داند. برخی منابع دیگر از نبود تغیییر جدی در گزارش های این شرکت ها حکایت می کنند.
در گروه شیمیایی ها هم همچنان اکثر نمادها بدور از تب و تاب خاصی امروز معامله شدند.
ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار