کد خبر 13825

tabrizpetroshimi

پتروتحلیل- معاملات رینگ پتروشیمی امروز هم با بی اقبالی از سوی معامله گران روبه رو شد. این در حالی است که بیشتر معامله گران در انتظار محرک هایی برای تغییر روند بازار محصولات پتروشیمی هستند.

گر چه بیشتر آنها انتظار داشتند تا با تغییر قیمت های پایه، اندکی بازار پتروشیمی دستخوش روندی متفاوت شود، اما اطلاعیه شرکت ملی صنایع پتروشیمی مبنی بر عدم تغییر قیمت های پایه تا اطلاع ثانوی و برگزاری جلسه هفته آینده، سبب شد تا انتظارها برای تغییر بازار کاهش یابد.

با این حال امروز هم رینگ پتروشیمی بدون جنب و جوش به پایان رسید و تنها محصولات پتروشیمی تبریز با اقبال از سوی معامله گران روبه رو شدند.

به طوری که سه کالای این پتروشیمی با سقف قیمت و دو کالا نیز با قیمتی بالاتر از پایه خریداری شدند. پلی استایرن های انبساطی ۲۰۰ و ۳۰۰ وپلی اتیلن سنگین دورانی ۳۸۴۰UA پتروشیمی تبریزبا سقف قیمت توسط کارگزاران خریداری شدند. پلی اتیلن سنگین تزریقی ۵۰۳۰SA و پلی استایرن مقاوم ۷۲۴۰ پتروشیمی تبریز نیز با نرخ هایی بالاتر از پایه معامله شدند.

فوم های ۲۰۰ و ۳۰۰ با نرخ پایه ۵ هزار و ۱۳۵ تومان و جمعا ۱۰۰ تن عرضه شد که با نرخ ۵ هزار و ۶۴۹ تومان معامله شدند. همچنین پلی اتیلن سنگین دورانی ۳۸۴۰UA نیز با قیمت پایه ۴ هزار و ۶۶۵ تومان و حجم ۶۰۰ تن عرضه شد که توسط معامله گران با قیمت ۵ هزار و ۱۳۲ تومان خریداری شد.

البته اکثر کالاهای عرضه شده در این روز با قیمت پایه خریداری و یا وارد زمان مچینگ شدند. با این حال همچنان بازار آزاد محصولات پتروشیمی با کاهش حجم مبادلات و تحرک اندک روبه رو است و برخی از فعالان این حوزه انتظار دارند در حاشیه نمایشگاه ایران پلاست تصمیمات مهمی برای این صنعت گرفته شود که تغییر مبنای قیمت گذاری محصولات پتروشیمی در بورس کالا یکی از آنهاست.

با این حال اکثر فعالان این حوزه انتظار ندارند تا هفته آینده و اعلام نتایج جلسه نماینده شرکت ملی صنایع پتروشیمی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تغییر قیمت های پایه، در بازار محصولات پتروشیمی تغییر خاصی حاصل شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار