کد خبر 13796

Mohtashami-2

پتروتحلیل- قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در جلسه ای هفته آینده با حضورنماینده شرکت ملی صنایع پتروشیمی و وزارت صنعت، معدن و تجارت بررسی و اعلام خواهد شد.

رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی (صنایع پایین دستی) شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت و گو با خبرنگار پتروتحلیل با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر قیمت های پایه محصولات پتروشیمی تعیین شده و در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته اما هنوز اجازه تغییر این قیمت ها داده نشده است.

رضا محتشمی پور به ابلاغیه کتبی این وزارتخانه اشاره می کند و می گوید: وزارت صنعت، معدن و تجارت پس تیرماه که قیمت محصولات پتروشیمی آزادسازی شد در ابلاغیه کتبی تغییر قیمت های پایه را در ماههای مرداد تا پایان شهریورماه ممنوع کرد، از آن پس تا کنون قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در بورس کالا تغییر نکرده است.

وی در خصوص شایعه افت قیمت های پایه در مهرماه و در بازار پتروشیمی می گوید: این موضوع تنها شایعه است و باید متذکر شوم که افت قیمت های جهانی که در بازار به آن اشاره می شود هفتگی است، اما قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در بورس کالا از مردادماه تغییر نکرده و بنابراین قیمت های جدید روندی مثبت خواهد داشت، چرا که قیمت های جهانی طی ماه گذشته روندی نزولی داشته و در ماه پیش از آن صعودی بوده است.

محتشمی پور در پایان خاطر نشان می کند: البته احتمال دارد که در مهرماه نیز قیمت های پایه بدون تغییر برتابلوی بورس ثبت شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار