کد خبر : 13410

borzoeh
پتروتحلیل- شرکت برزویه فردا یکشنبه شاهد بازدید شماری از فعالان بازار سرمایه خواهد بود امری که گامی دیگر در راستای نزدیک تر کردن این شرکت به فرابورس خواهد بود.
بروزیه که عنوان بزرگترین واحد آروماتیک جهان را به دنبال می کشد در شرایطی به بازار سرمایه خواهد آمد که در ظرفیت کامل مشغول به کار بوده و سخنان عصر جمعه وزیر نفت در مورد صدور دستور توقف تولید بنزین در مجتمع های پتروشیمی تاثیر مهمی را در اقتصاد برزویه خواهد داشت برزویه بیشترین سهم را در کنار مجتمع های بوعلی و بندرامام در تولید بنزین پتروشیمی ها داراست.
وزیر نفت عصر روز جمعه در خصوص وضعیت تولید و واردات بنزین ایران هم توضیح داد: در شرایط فعلی کیفیت بنزین تولیدی در پالایشگاههای نفت کشور در شرایط مطلوبی قرار دارد و پیش بینی می شود سال آینده با بهره برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس ظرفیت تولید بنزین کشور حدود ۳۴ میلیون لیتر در روز افزایش یابد.

این عضو کابینه تدبیر و امید همچنین درباره تولید بنزین در مجتمع های پتروشیمی، گفت: تولید بنزین در پتروشیمی ها برای شرایط اضطراری بوده و پس از دریافت گزارش آلوده بودن بنزین پتروشیمی ها دستور توقف تولید بنزین پتروشیمی را صادر کرده ام و هم اکنون میزان واردات افزایش یافته تا جبران کسری بنزین پتروشیمی ها شود.

وزیر نفت همچنین از افزایش عرضه بنزین پاک در سطح ۸ کلانشهر کشور تا شهریور ماه سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: هم اکنون عرضه بنزین پاک در تهران و کرج منجر به بهبود وضعیت هوای این دو کلانشهر شده است.
در گروه پتروشیمی امروز نماد "تاپیکو" با توجه به اعلام پیغام ناظر بازار مبنی بر ارایه اطلاعیه شفافیت این هلدینگ بورسی در سایت کدال با توجه به قطعیت معامله خرید ۸٫۵ درصدی سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس بدون محدودیت نوسان با قیمت ۵۰۱۳ ریال بازگشایی شد.
ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار