کد خبر 12284

palaishgah

پتروتحلیل- بورس اوراق بهادار امروز شاهد انتشار نامه ای بود که در پالایشگاه بندرعباس در نامه ای از بلاتکلیفی ناشی از قیمت گذاری ناصحیح وزارت نفت خبر داده بود.

در حالی که نزدیک به سه ماه از پایان دوره ۹ماهه شرکت به پایان رسیده است به دلیل نرخ گذاری غیر عادی نفت خام و فرآوردههای نفتی نتوانسته است گزارشهای خود را صادر کند.

در این گزارش ذکر شده است که به دلیل آنکه نفت خام سنگین مصرفی شرکت با نرخ نفت سبک برای شرکت صورتحساب شده است گزارشها مورد قبول شرکت واقع نشده است.

در همین حال به دلیل آنکه نرخ فرآورده های تولید نه براساس نشریه پلاتز که براساس نرخهای پخش و پالایش تعیین شده است اختلافی نیز در این بخش ظهور کرده است که همگی این موارد مورد قبول پالایشگاه بندرعباس قرار نگرفته است. در همین حال گزارشها نشان می دهد که پالایشگاههای دیگر کشور از جمله اصفهان و تبریز نیز با مشکلات مشابه ای مواجه شده است و وزارت نفت پس از درگیر ساختن شرکتهای پتروشیمی در مسایل مالی اینک با صدور قیمتهای غیر عادی در مورد فروش نفت خام و خرید فرآورده ها از پالایشگاهها این شرکتها را نیز درگیر مسایل حاشیه ای کرده است.

این در حالی است که در گروه پتروشیمی فردا یکشنبه احتمالا فرابورس شرکت پتروشیمی برزویه را می پذیرد.در این گروه قیمت جهانی اوره و متانول با افت مواجه شده است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار