کد خبر : 8944

کوجی هاندا سفیر ژاپن در ایران و هیروکی سوئه موری رئیس بخش بازرگانی این سفارتخانه از بورس کالای ایران و تالار معاملات این بورس بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، در نشست دکتر حسین پناهیان مدیرعامل این بورس با هیأت عالیرتبه سفارت ژاپن، تاریخچه تأسیس بورس کالا در ایران، قوانین ومقررات ، ساختار نظارتی، محصولات پذیرش شده، فرآیند تسویه و پایاپای، نحوه معاملات در تالار صادراتی و نقش بورس کالای ایران در اقتصاد ملی و بازار سرمایه تشریح شد.

بر اساس این گزارش، سفیر ژاپن در این دیدار با اشاره به فعالیت بورس های کالایی در ژاپن که از جمله قدیمی ترین بورسهای کالایی در جهان به شمار می روند، بر حوزه های بالقوه همکاری مشترک بین بورس کالای ایران و بورس های کالایی ژاپن بویژه در زمینه آموزش و تبادل فنآوری تاکید کرد.

همچنین در این دیدار مدیرعامل بورس کالای ایران و سفیر ژاپن از فراهم نمودن بستر مناسب برای ارتباط کارگزاران بورس های کالایی ژاپن و ایران و همچنین آشنایی شرکتها و تولیدکنندگان ژاپنی و ایرانی با معاملات در بورس های کالایی دو کشور استقبال کردند. در پایان این دیدار، نشان بورس کالای ایران توسط دکتر پناهیان به سفیر ژاپن اهدا گردید.

بر اساس این گزارش، بورس کالای ایران در راستای گسترش مناسبات بین المللی و توسعه ارتباطات با بورس های جهان، تعامل و همکاری با سفارتخانه های سایر کشورها را در دستور کار خود قرار داده است و دیدار سفیر ژاپن از بورس کالای ایران نیز در این راستا صورت گرفت.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار