کد خبر 4891

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه میان شفافیت‌ و نقدشوندگی نمادها باید تعادل وجود داشته باشد، گفت: بازار باید در مورد پالایشگاه‌ها با توجه به شفاف‌سازی‌ تصمیم بگیرد.

علی صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که چرا با وجود ابهامات پالایشگا‌ه‌ها اقدام به بازگشایی نماد آنها شد، اظهار داشت: ما نسبت به اطلاعات شرکت‌ها درخواست شفاف‌سازی کردیم. وی افزود: این شفاف‌سازی‌ها را به بازار ارائه دادیم و بازار باید در این باره تصمیم بگیرد.

صالح‌آبادی با بیان اینکه میان پالایشگاه‌ها و دستگاه‌های دولتی اختلاف وجود داشت، گفت: باید میان نقدشوندگی و شفافیت نمادهای معاملاتی تعادل وجود داشته باشد. صالح‌آبادی درباره سؤالات مطرح شده در بازار و سهام‌داران مبنی بر اینکه نرخ خوراک پالایشگاه‌ها دقیقاً بر چه مبنایی است، خاطرنشان کرد:‌ نرخ خوراک پالایشگاه‌ها ۹۵ درصد فوب خلیج فارس است و با این قیمت تحویل می‌گیرند و پالایشگاه‌‌ها بر مبنای فوب محصولات خود را به فروش می‌رسانند. طی هفته جاری و هفته گذشته نماد معاملاتی چند شرکت پالایشی از گران‌ترین سهام بازار در قیمت‌های منفی بازگشایی شد و در اولین معامله ۹ هزار تومان این نماد معاملاتی (پالایش نفت تهران - شتران) ارزان شد. این نماد معاملاتی در جلسه سه‌شنبه معاملاتی این هفته باز هم کاهش قیمت قابل توجهی داشت.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار