کد خبر : 46910

عرضه و تقاضای کوتاه‌مدت هر دو افزایش یافتند. تحلیل‌گران متانول سانسرز پیش‌بینی می‌کنند بازار داخلی متانول در کوتاه‌مدت رویه ثابتی را تجربه کند.

پتروتحلیل-بازار داخلی متانول چین سیری صعودی دارد. دلایل اصلی، کمبود کوتاه‌مدت عرضه و رشد کوتاه‌مدت تقاضا، اوج‌گیری قابل توجه قیمت‌های نهایی پایین‌دستی، تقاضا برای کالاها، روحیه مثبت و باثبات تاجران، رشد مداوم قیمت‌ها در بنادر و از سوی تولیدکنندگان بزرگ، پیشنهادات خوب برخی از تولیدکنندگان، و قیمت‌های ممتاز اولیه می‌باشند. اگرچه، افزایش نرخ باربری، سیر صعودی بخش املاک و مستغلات را کنترل کرده است.

براساس داده‌های سانسرز، میانگین قیمت‌های داخلی متانول بندر شرق چین از 2 تا 9 سپتامبر از 2533 رنمینبی در هر تن به 2712 رنمینبی در هر تن افزایش یافت. در طی این دوره، قیمت‌ها 6.22 درصد افزایش یافته، در مقیاس ماهانه رشدی 8.94 درصدی را به ثبت رسانده، و در مقیاس سالانه با افت 2.60 درصدی مواجه شدند.

در پایان معاملات 9 سپتامبر، متانول معاملات آتی بورس کالای ژنگژو سیر صعودی به خود گرفت. قیمت‌های قراردادی MA2301 کار خود را با 2700 رنمینبی در هر تن آغاز کرده؛ بیشترین قیمت‌ها به 2748 رنمینبی در هر تن رسیده، و کمترین قیمت‌ها در میزان 2681 رنمینبی در هر تن قرار گرفت. قیمت‌ها با رشد 48 رنمینبی در هر تن نسبت به روز گذشته، کار خود را با 2740 رنمینبی در هر تن به پایان رساند. در پایان روز تجاری، جایگاه قرارداد MA2301 در میزان 1189200 واحد قرار گرفته، و نسبت به روز تجاری قبلی افتی 48200 واحدی داشت.

در بحث واحدها، براساس برنامه‌ریزی واحد Xintai Zhengda با ظرفیت 250 هزار تن برای اورهال آماده شده، اما دیگر واحدها شامل Henan Kaixiang با ظرفیت 200 هزار تن در سال، Qinghai Zhonghao با ظرفیت 600 هزار تن در سال، Zhongyuan Dahua با ظرفیت 500 هزار تن در سال، Xinxiang Zhongxin با ظرفیت 300 هزار تن در سال، Shaanxi Xinghua با ظرفیت 300 هزار تن در سال، Shanxi Datuhe با ظرفیت 200 هزار تن در سال و Tongmei Guangfa با ظرفیت 600 هزار تن در سال خود را برای برنامه احیاء و بازسازی آماده می‌کنند.

قیمت محصولات زنجیره صنعتی متانول افت و خیز داشته؛ قیمت گاز طبیعی، محصول بالادستی متانول در محدوده باریکی اوج گرفت؛ قیمت زغال سنگ نیز به طور اندکی افزایش یافت و هزینه‌های متانول به خوبی مورد حمایت قرار گرفت؛ در میان محصولات پایین‌دستی، قیمت دی‌متیل اتر هنان، بیش از همه افزایش یافت؛ در میان محصولات مربوطه، قیمت اتیلن گلیکول شاندونگ رشد حداکثری را تجربه کرد.

عرضه و تقاضای کوتاه‌مدت هر دو افزایش یافتند. تحلیل‌گران متانول سانسرز پیش‌بینی می‌کنند بازار داخلی متانول در کوتاه‌مدت رویه ثابتی را تجربه کند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار