کد خبر : 46891

بیش از دو سوم (!!) تولید آمونیاک اروپا به دلیل هزینه بالای گاز طبیعی آفلاین است.

پتروتحلیل-افزایش قیمت کود به دلیل بحران انرژی در اروپا که باعث تعطیلی کارخانه ها شد.

قیمت‌های جهانی مواد غذایی در ماه‌های اخیر رکوردها را لمس کرده‌اند، زیرا تورم در اقتصادها موج می‌زند و سطح گرسنگی در حال افزایش است.

هزینه رشد مواد غذایی در ایالات متحده در مسیر جهش 18 درصدی قرار دارد که بیشترین میزان تا کنون بوده است و قیمت کود یکی از بالاترین جهش‌های هزینه را تجربه می‌کند.

آمونیاک کود نیتروژن معمولی در ایالات متحده در هفته گذشته نزدیک به 24 درصد افزایش یافت.~بیش از دو سوم (!!) تولید آمونیاک اروپا به دلیل هزینه بالای گاز طبیعی آفلاین است.

قیمت کود در آمریکای شمالی به دلیل تعطیلی کارخانه ها در اروپا باعث کاهش عرضه می شود.شاخص قیمت هفتگی کود در آمریکای شمالی توسط سازمان تجزیه و تحلیل بازارهای سبز بلومبرگ در روز جمعه بیش از 11 درصد افزایش یافت که بیشترین میزان از ماه مارس است، زیرا بحران انرژی در اروپا برخی کارخانه ها را مجبور به تعطیلی یا کاهش تولید می کند. گاز طبیعی ورودی شماره 1 اکثر کودهای نیتروژنی است. آمونیاک کود نیتروژن رایج در کمربند ذرت ایالات متحده شاهد افزایش قیمت تقریباً 24 درصدی بود.

افزایش قیمت کودها

هزینه نیتروژن افزایش می یابد زیرا بسته شدن کارخانه باعث کاهش منابع می شود الکسیس ماکسول، تحلیلگر گرین مارکت، گفت: قیمت نیتروژن در واکنش به موج تعطیلی آمونیاک اروپا در هفته گذشته افزایش یافت. بیش از دو سوم تولید آمونیاک اروپا با نهاده های پرهزینه، یعنی گاز طبیعی، آفلاین باقی می ماند. به گفته USDA، هزینه رشد مواد غذایی در ایالات متحده در مسیر جهش 18 درصدی قرار دارد که بیشترین میزان تا کنون بوده است و قیمت کود یکی از بالاترین جهش‌های هزینه را تجربه می‌کند. رونق هزینه‌های کشاورزی آمریکا در حالی رخ می‌دهد که جهان به‌طور فزاینده‌ای برای تامین منابع به ایالات متحده روی می‌آورد، زیرا جنگ در اوکراین بازارهای کالا را متلاشی می‌کند و محموله‌های مهم غلات از دریای سیاه، یکی از سبدهای نان جهان را مختل می‌کند. قیمت‌های جهانی مواد غذایی در ماه‌های اخیر رکوردها را لمس کرده‌اند، زیرا تورم در اقتصادها موج می‌زند و سطح گرسنگی در حال افزایش است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار