کد خبر : 46878

قیمت‌های پی‌وی‌سی به دلیل اوج‌گیری عرضه و تقاضای کمتر و همزمان با افت 50 یورویی در هزینه‌های اتیلن، برای سومین ماه متوالی کاهش یافتند و…

پتروتحلیل-رشد قیمتی ترموپلاستیک‌های استاندارد اروپا در ژوئیه در میان مواد مختلف، تفاوت گسترده‌ای داشت.

قیمت‌های پلی‌اولفین و پی‌وی‌سی سریع‌تر از هزینه‌های خوراک افت کرده، قیمت‌های پلی‌استایرن به دنبال سیری صعودی هزینه‌های مونومر استایرن اوج گرفته، و قیمت‌های پلی‌اتیلن ترفتالات همزمان با کمبود پارازایلن افزایش یافتند.

قیمت‌های پلی‌اتیلن سبک خطی و پلی‌اتیلن سنگین به دلیل ضعف تقاضا و اوج‌گیری حجم‌های وارداتی بیش از 100 یورو در هر تن افت کردند. قیمت‌های پروپیلن نیز در نتیجه افت هزینه‌های نفتا، 120 یورو در هر تن کاهش یافتند. قیمت‌های پلی‌پروپیلن به دلیل فروش‌های اندک و عرضه بیش از حد، بیش از کاهش هزینه‌ها افت کردند.

قیمت‌های پی‌وی‌سی به دلیل اوج‌گیری عرضه و تقاضای کمتر و همزمان با افت 50 یورویی در هزینه‌های اتیلن، برای سومین ماه متوالی کاهش یافتند.

قیمت‌های پلی‌استایرن، همراه با اوج‌گیری قیمت‌های مونومر استایرن تا بیشترین میزان‌های خود در تاریخ با قیمت 2340 یورو در هر تن، 155 یورو در هر تن افزایش یافتند.

بازار پلی‌اتیلن ترفتالات نیز در نتیجه کاستی خوراک پارازایلن، دوران پرتلاطمی را تجربه می‌کند. به دنبال افزایش قیمت‌های پارازایلن ژوئیه با رکورد بالای 305 یورو در هر تن، و همزمان دسترسی‌پذیری مناسب محموله به دلیل واردات کافی و تقاضای نامناسب، تولیدکنندگان قیمت‌های پلی‌اتیلن ترفتالات را 100 یورو در هر تن افزایش دادند.

براساس داده‌های موثق، شرکت Kazanorgsintez یکی از سه راکتور خود را به تولیدات پلی‌اتیلن سبک خطی تغییر داده، و شرایط کنونی شرکت تا پایان عملیات تأمین و نگهداری ادامه خواهد داشت. براساس برنامه‌ها، شرکت از 7 سپتامبر (تعطیلی کلی تولیدات پلی‌اتیلن از 20 سپتامبر) تا 10 اکتبر تعطیل خواهد بود.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار