کد خبر : 46872

برنامه ال‌جی کِم برای ساخت واحدهای پلاستیک تجدیدپذیر در آمریکا

تحلیل‌گران صنعت پیش‌بینی می‌کنند تقاضای جهانی برای پلاستیک‌های تجدیدپذیر با رشد سالانه 22.7 درصدی از 10.7 میلیارد دلار در 2021 به 29.7 میلیارد دلار در 2026 برسد.

برنامه ال‌جی کِم برای ساخت واحدهای پلاستیک تجدیدپذیر در آمریکا

پتروتحلیل-بگفته مقامات شرکت کره‌ای، شرکت‌های ال‌جی کِم و شرکت آرچر دنیلز میدلند واقع در شیکاگو در طی سرمایه‌گذاری مشترکی قرار است واحدهای پلاستیک تجدیدپذیر برای تولید مواد زیست‌سازگار در آمریکا تاسیس کنند.

بگفته مقامات ال‌جی کِم، این دو شرکت برای ساخت دو واحد جداگانه لاکتیک اسید و پلی‌لاکتیک اسید در آمریکا قرارداد سرمایه‌گذاری مشترکی را امضا کردند.

براساس این قرارداد، سالانه 150 هزار تن لاکتیک اسید پایه ذرت با خلوص بالا تولید خواهد شد. واحد دوم نیز قادر به تولید 75 هزار تن پلی‌لاکتیک اسید در سال خواهد بود. محل این تاسیسات در دکاتور، ایلینوی قرار خواهد داشت.

بگفته مقامات شرکت: «اگر در طی این سرمایه‌گذاری مشترک بتوان از 75 هزار تن پلی‌لاکتیک اسید، بطری‌های آب 500 میلی‌لیتری زیست‌سازگار تولید کرد، سالانه 2.5 میلیارد بطری تولید خواهد شد»، و اضافه کرد، بعد از تکمیل آخرین بررسی‌ها توسط هیئت‌های اجرایی شرکت‌ها، ساخت این واحدها از سال 2023 آغاز خواهد شد.

پلی‌لاکتیک اسید پلاستیکی زیست تجزیه‌پذیر ساخته شده از لاکتیک اسید از طریق تخمیر ذرت می‌باشد. ال‌جی کِم گفت، این مواد که برای بدن بدون زیان است، عمدتاً در بسته‌بندی‌های غذا، نی نوشیدنی، بطری‌های آب، قاشق و چنگال و چای کیسه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت اضافه کرد: «پلی‌لاکتیک اسید به عنوان مواد زیست‌سازگار تجدید‌پذیر که به طور طبیعی تجزیه شده، نظرات بسیاری را به سمت خود جلب کرده، و در مقایسه با تولیدات پلاستیک، انتشار گاز گلخانه‌ای در فرآیند تولید آن کمتر از یک سوم است.»

تحلیل‌گران صنعت پیش‌بینی می‌کنند تقاضای جهانی برای پلاستیک‌های تجدیدپذیر با رشد سالانه 22.7 درصدی از 10.7 میلیارد دلار در 2021 به 29.7 میلیارد دلار در 2026 برسد.

خوان. آر لوسیانو، مدیر عامل شرکت آرچر دنیلز میدلند در بیانیه‌ای گفت: «ما از توسعه همکاری‌های خود با ال‌جی کِم بسیار خرسندیم، و در رابطه با فرصت فراهم‌سازی تولیدات و تمام مزایای اقتصادی آن در دکاتور، مقر مرکزی‌مان در آمریکای شمالی هیجان‌زده هستیم.»

شین هاک چئول، نایب رئیس و مدیر عامل شرکت ال‌جی کِم گفت: «ایجاد این سرمایه‌گذاری مشترک یک استراتژی رشد پایدار در جهت کمک به حل مسائل زیست‌محیطی مانند تغییرات آب و هوایی و پسماند پلاستیک به طور مستقیم است.»

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار