کد خبر : 46835

دفاع تمام قد مدیرعامل پتروشیمی پردیس از کارکنان صنعت پتروشیمی در نشست با رئیس عدلیه

دفاع تمام قد مدیرعامل پتروشیمی پردیس از کارکنان صنعت پتروشیمی در نشست با رئیس عدلیه

پتروتحلیل-حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در سفر بدون تشریفات خود به استان بوشهر، طی سخنانی در جمع فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان این استان، با اشاره به اهمیت میدان دادن به مدیران کارآمد، اظهار داشت: باور دارم که همیشه و بخصوص در شرایط فعلی باید به افراد و مدیران کارآمد میدان داد و برای این افراد و مدیران که بهره‌وری و کیفیت تولید را افزایش می‌دهند و به تزریق انگیزه به نیروهای‌شان می‌پردازند، امتیازات بیشتری در مقایسه با سایر افراد و مدیران قائل شد.

قاضی‌القضات افزود: وقتی می‌خواهیم یک مدیر را مورد ارزیابی قرار دهیم باید به شاخصه‌ها و مؤلفه‌های مختلفی توجه داشته باشیم و بدانیم که یک مدیر در چه شرایط زمانی و با چه محدودیت‌ها و مشکلاتی، مبادرت به اتخاذ یک تصمیم یا انجام یک عمل می‌کند؛ چنانچه این شاخصه‌ها و مؤلفه‌ها را مدنظر قرار ندهیم، ارزیابی ما غلط از کار درخواهد آمد و از مدار عدالت خارج می‌شویم؛ بخش‌های نظارتی ما نیز باید به این مهم توجه کنند و شرایط زمانی و محدودیت‌های موجود را در ارزیابی مدیران مدنظر قرار دهند.

وی در ادامه به موضوع ضرورت باز کردن بیشتر فضا برای فعالیت و اثرگذاری بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: متأسفانه گاهاً با سخنان، تصمیمات و قوانین متناقضی در مورد سپردن کارها به بخش خصوصی مواجه‌ایم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای بیان داشت: بخش خصوصی و اتحادیه‌ها باید ورود بیشتر و برجسته‌تری به میدان مسائل و مشکلات داشته باشند و ضروری است معضلات و آسیب‌ها را تبیین کنند و نظرات کارشناسی ارائه دهند؛ احساس می‌کنم بخش خصوصی به صورت قوی و آنگونه که شایسته است در میدان حضور ندارد و برای تبیین و تثبیت نظرات کاشناسی خودش به میدان نمی‌آید.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس در این نشست ضمن عرض خیرمقدم به ریاست محترم قوه قضائیه و هیئت همراه و تقدیر از حمایت های دستگاه قضایی از تولیدکنندگان اظهار داشت: در بحث واگذاری شرکت ها به بخش خصوصی، مشخص نیست قوانین خصوصی سازی حاکم هست یا قوانین دولتی، قانون تجارت حاکم هست یا قانون سهامدار دولتی، این بلاتکلیفی و عدم شفافیت در اجرای قوانین باعث‌ شده قدرت و جسارت تصمیم گیری از مدیران ما سلب شود.

دکتر غلامرضا جمشیدی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به محدودیت های پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شرکت های نفت و گاز و پتروشیمی مستقر در عسلویه گفت: کارکنان این صنعت در بدترین شرایط آب و هوایی به اقتصاد کشور و تولید ملی کمک می کنند، ولی با محدودیت هایی که برای پرداخت حقوق و مزایا ایجاد شده است، حقوق آنها متناسب با خدماتی که انجام می دهند پرداخت نمی شود.

وی افزود: در شرکت های واگذار شده به بخش های نیمه دولتی و صندوق های بازنشستگی، هم نیروی نفتی داریم و‌ هم نیروی تامین اجتماعی که به دلیل تفاوت های موجود در دستورالعمل های نفت و تأمین اجتماعی، افزایشات سالیانه نیروهای شاغل در یک بنگاه اقتصادی اختلاف چشمگیری با یکدیگر دارد، این دوگانگی در پرداخت ها باعث ایجاد نارضایتی در بین نیروها شده و لازم است در سطح کلان برای یکسان سازی پرداخت ها اقدام لازم صورت پذیرد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس در پایان از حمایت های رئیس محترم دادگستری استان و مجموعه دستگاه قضایی، به ویژه رئیس محترم دادگستری شهرستان عسلویه و دادستان محترم عسلویه از بنگاه های اقتصادی و رفع موانع تولید تقدیر و تشکر کرد.

اختصاص شعب ویژه برای رسیدگی به پرونده های قضایی شرکت های تولیدی، دعوت از رئیس قوه قضائیه برای سفر به عسلویه و اطلاع از مشکلات شرکت ها و کارکنان مستقر در این منطقه، از جمله مواردی بود که فعالان اقتصادی در این نشست به آن اشاره کردند و مورد استقبال رئیس عدلیه قرار گرفت.

ارسال نظر