کد خبر : 46700

PVC در این هفته با قیمت 1300 تا 1350 دلار در هر تن CFR چین در دسترس بوده است. تامین کنندگان چینی به دلیل تقاضای ضعیف در این کشور بر فروش خارج از کشور تمرکز کرده اند و پایین ترین قیمت ها را ذکر می کنند.

‌تروتحلیل-بازار پی وی سی آسیا کند است، زیرا بازیگران بازار منتظر پیشنهادات ژوئن هستند. قیمت پی وی سی در ژوئن احتمالاً هفته آینده منتشر می شود. تامین کنندگان ممکن است 50 تا 100 دلار در هر تن از سطوح مه کاهش دهند. شیوع جدید COVID-19 که در شهر شانگهای در 1 مارس 2022 آغاز شد، کل بازار آسیا را تحت فشار قرار داده است. سایر تامین کنندگان باید وارد رقابت با پلیمرهای چینی با قیمت پایین تر شوند.

بازار پی وی سی چین در این هفته بدون تغییر بوده است. همه‌گیری کووید-19 تلفات سنگینی بر صنایع عمده مصرف‌کننده PVC مانند خودروسازی، برق و الکترونیک و ساختمان‌سازی و ساخت‌وساز وارد کرده است. بنابراین، برخی از مبدل های محلی نرخ عملیاتی را کاهش داده اند. تداوم ترافیک دریایی در بنادر شانگهای و نینگبو همچنان ادامه دارد و دسترسی محدود کامیون ها به آنها وضعیت را تشدید کرده است. تامین کنندگان خارجی برای جذب خریداران بیشتر شروع به عرضه پلیمر با قیمت های کمتر کرده اند.

PVC در این هفته با قیمت 1300 تا 1350 دلار در هر تن CFR چین در دسترس بوده است. تامین کنندگان چینی به دلیل تقاضای ضعیف در این کشور بر فروش خارج از کشور تمرکز کرده اند و پایین ترین قیمت ها را ذکر می کنند. پی وی سی مبتنی بر کاربید و اتیلن در این هفته به ترتیب با قیمت 1200 تا 1260 دلار در هر تن فوب چین و 1230 تا 1280 دلار در تن فوب چین عرضه شده است که نسبت به هفته گذشته 35 دلار در هر تن کاهش یافته است. فعال ترین معاملات آتی PVC برای تحویل در ژوئیه با 106 یوان در هر تن (16 دلار / تن) در هفته کاهش یافت و به 8.795 یوان / تن (1319 دلار در هر تن) EXW در بورس کالای دالیان چین رسید.

بازیگران بازار پی وی سی هند در این هفته منتظر پیشنهادات ژوئن هستند. یک تاجر هندی گفت: «ما پیش‌بینی می‌کنیم پلیمر عرضه‌شده در ژوئن قیمت پایین‌تری داشته باشد و پس از آن خرید خواهیم کرد». تامین کنندگان چینی به دلیل بدتر شدن مشکلات تحویل، قیمت PVC را به صورت هفتگی کاهش می دهند. این پلیمر چینی در هفته جاری با قیمت 1480 دلار در هر تن CIF هند در این کشور به فروش رسیده است. یک مبدل هندی گفت: «پیشنهادات کمتری از چین وجود دارد، اما به دلیل نگرانی‌های مربوط به تحویل، آن‌ها را نمی‌پذیریم».

اگرچه واردات پی وی سی به آسیای جنوب شرقی از چین به دلیل کمبود حاد ظروف و قرنطینه چالش برانگیزتر شده است، مشتریان SEA به کندی موجودی خود را تکمیل می کنند و فقط در صورت نیاز خرید می کنند. این پلیمر این هفته 1410 تا 1450 دلار در هر تن CFR SEA هزینه داشته است.

بازیگران بازار آسیا پس از اعلام پیشنهادهای ژوئن توسط تامین کنندگان، خرید PVC را آغاز خواهند کرد. با این وجود، اپیدمی کووید-19 در چین همچنان به سرکوب فعالیت مصرف کنندگان ادامه خواهد داد. دورنمای نامطمئن برای تقاضا احتمالاً یا قیمت پی وی سی را ثابت نگه می دارد یا قیمت آن را بین 10 تا 30 دلار در هر تن کاهش می دهد. مشتریان هندی و آسیای جنوب شرقی این پلیمر را به صورت موقت خریداری می کنند و رزین ممکن است ارزش خود را حفظ کند یا در صورت فعالیت کم تجاری، 20 تا 40 دلار در هر تن ضرر کند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار