کد خبر : 46637

«آریا» و تحقق حدود ۱۳،۵۰۰ میلیارد تومان سود خالص در سال ۱۴۰۰؛

«آریاساسول» عملکرد درخشان خود را با ثبت رکورد برگزاری مجمع در فروردین ماه تکمیل می‌کند

«آریاساسول» عملکرد درخشان خود را با ثبت رکورد برگزاری مجمع در فروردین ماه تکمیل می‌کند

پتروتحلیل- بر اساس صورتهای مالی و گزارش تفسیری مدیریت منتشره در سامانه کدال، شرکت پلیمر آریا ساسول در سال 1400 از مبلغ 265،321 هزار میلیارد ریال درآمد فروش، مبلغ 134،642 میلیارد ریال سود خالص محقق نموده که با توجه به افزایش سرمایه ۵۰ درصدی اخیر این شرکت هر سهم آن معادل ۹۷۹ تومان سود ساخته است که بالاترین میزان درآمد و سود در طول مدت فعالیت این شرکت است. 

 به گزارش روابط عمومی شرکت پلیمر آریا ساسول، ، شرکت پلیمر آریاساسول با همتی در خور تحسین و برنامه ریزی دقیق از ابتدای سال گذشته و رعایت انضباط مالی مثال زدنی، مصمم است تا مجمع عمومی عادی سالانه خود را در ۳۰ فروردین ماه برگزار نماید و سود سهام سهامداران را نیز از 7 اردیبهشت ماه و طبق سنوات قبل از طریق سامانه سجام پرداخت نماید. گفتنی است که برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه در فرودین ماه، برای شرکتی بورسی و در این ابعاد دست کم در حوزه صنعت نفت و انرژی یک رکورد بی‌سابقه محسوب می‌شود. 

بر اساس این گزارش، شرکت پلیمرآریاساسول با نماد آریا، معتبر ترین شرکت کشور با رتبه اعتباری AA، ارزش بازاری بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد توماندارد و یازدهمین شرکت بزرگ بازار سرمایه است که با بازدهی بسیار خوب یکی از جذاب ترین و بنیادی ترین سهام‌ها به حساب می‌آید. این شرکت همچنین به واسطه سوددهی و بازدهی مناسب، شفافیت و صحت گزارشات بارگزاری شده در سامانه کدال و ارسال پیش از موعد گزارشات در این سامانه به عنوان یکی از ۱۵ ناشر برتر از میان بیش از ۷۰۰ ناشر بازار سرمایه کشور معرفی گردید.

بررسی سوابق تقسیم سود سنوات گذشته حاکی از آن است که این شرکت دست کم ۹۰ درصد از سود قابل تقسیم را بین سهامداران خود تقسیم نموده است.

ارسال نظر