کد خبر : 46630

ظرفیت تولید پلی‌وینیل کلرید شرکت در واحد سانتو آندره در حال حاضر در میزان 300 هزار تن در سال می‌باشد. ظرفیت تولید جاری پی‌وی‌سی واحد باهیا بلانکا آرژانتین در میزان 240 هزار تن در سال می‌باشد.

پتروتحلیل-شرکت یونیپار کربن‌کلر، تولیدکننده سدیم هیدروکسید-کلرین یکپارچه با واحدهای وینیل در برزیل و آرژانتین، در حال بررسی توسعه ظرفیت تولید پی‌وی‌سی خود می‌باشد.

بگفته رئیس شرکت یونیپار مائوریسیو روزومانو، برنامه توسعه تنها در صورتی عملی خواهد شد که برنامه توسعه زیرساختی اعلام شده توسط دولت پیشرفت کند.

دولت برزیل در دسامبر سال گذشته از طرح سرمایه‌گذاری 517 میلیارد رئالی خود (103 میلیارد دلار) در جهت افزایش عرضه خدمات زیرساختی با هدف رشد اقتصادی پرده برداشت.

زیرساخت‌های آب و بهداشت اولیه به محتوای کلر زیادی برای فرآیند ضدعفونی فاضلاب و زباله‌های صنعتی احتیاج داشته، و همچنین برای تولید لوله‌های پی‌وی‌سی برای حمل و نقل آب به کلرین احتیاج است. یونیپار قصد دارد عرضه‌کننده مهمی برای اهداف زیرساختی دولت باشد.

ظرفیت تولید پلی‌وینیل کلرید شرکت در واحد سانتو آندره در حال حاضر در میزان 300 هزار تن در سال می‌باشد. ظرفیت تولید جاری پی‌وی‌سی واحد باهیا بلانکا آرژانتین در میزان 240 هزار تن در سال می‌باشد.

روزومانو گفت، شرکت در حال حاضر در حال سرمایه‌گذاری 100 میلیون رئالی بر واحد تابعه غیرمستقیم خود، یونیپار ایندوپا سائو پائولو می‌باشد. این سرمایه‌گذاری ظرفیت تولیدات کلرین، سدیم هیدروکسید و هیدروکلریک اسید یونیپار در برزیل را به ترتیب 545 هزار تن در سال، 615 هزار تن در سال و 755 هزار تن در سال افزایش می‌دهد.

در خبری دیگر، شرکت گفت که میانگین نرخ بهره‌برداری واحدها در برزیل و آرژانتین در سال گذشته حتی با وجود دو عملیات نگهداری در هر دو کشور، دو درصد افزایش یافته و به 78 درصد رسید.

مقامات شرکت یونیپار اشاره داشتند که قیمت‌های سدیم هیدروکسید و پی‌وی‌سی در بازار جهانی به ترتیب 59 درصد و 94 درصد افزایش یافتند. دلیل اصلی، محدودیت ارائه هر دو محصول در مقایس جهانی و همچنین تقاضای قوی در بسیاری از بازارها بود.

درآمد خالص عملیاتی یونیپار در سال 2021 در میزان 6.29 میلیارد رئال قرار گرفت، که همزمان پی‌وی‌سی 62 درصد از میزان کلی آن را تشکیل داد. می‌توان این میزان را با درآمد خالص سال 2020 با میزان 3.86 میلیارد رئالی مقایسه کرد که پی‌وی‌سی 55 درصد از میزان کلی آن را تشکیل داد.

سود شرکت در سال گذشته از 370 میلیون رئال در سال 2020 به 2 میلیارد رئال اوج گرفت.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار