کد خبر : 46465

پتروتحلیل-خانه تجاری ماروبنی ژاپن محموله‌ای از اتیلن کربن خنثی به بندر کائوهسیونگ در جنوب تایوان برای پالایشگاه دولتی سی‌پی‌سی ارسال کرد. 

مقامات ماروبنی قیمت فروش این محموله اتیلن کربن خنثی را فاش نکردند. یکی از مقامات سی‌پی‌سی به آرگاس گفت که، حجم ارسالی مقداری بیش از 9 هزار تن بود.

مقامات ماروبنی اشاره داشتند، اعتبارهای کربن برای تعدیل انتشارات کربن در سراسر زنجیره عرضه، از تولید در ایالت تگزاس آمریکا تا ارسال به مشتری پالایشگاه سی‌پی‌سی در بندر کائوهسیونگ استفاده شد. اطلاعاتی در مورد مشتری در دسترس نیست. شرکت‌های ماروبنی و سی‌پی‌سی اعتبارهای کربن را از بانک سرمایه‌گذاری مک‌کواری با سرمایه‌گذاری در طرح حفاظت از محیط زیست در اندونزی دریافت کردند. 

پالایشگاه سی‌پی‌سی دارای ظرفیت پالایشگاهی 600 هزار بشکه در روز در سراسر واحدهای خود در دالیان و تائویان در تایوان می‌باشد. مجموعه پتروشیمی لین‌یوان این پالایشگاه در کائوهسیونگ دارای ظرفیت تولید 1.1 میلیون تن در سال اتیلن می‌باشد.

یکی از مقامات سی‌پی‌سی گفت، دلیل خریدکمبود اتیلن نبود، بلکه مشارکت در این رویه کربن خنثی بود. 

مقامات ماروبنی پیش‌بینی می‌کنند که روند جهانی به سمت کربن‌زدایی به تدریج تقاضا برای اتیلن کربن خنثی را افزایش می‌دهد. اتیلن در بیشتر محصولات پتروشیمی ژاپن به عنوان خوراک استفاده می‌شود.

ماروبنی برنامه دارد تا سال 2050 به اهداف کربن صفر خود برسد. ‌آن‌ها پیش از این از اعتبارهای کربن برای ارسال محموله‌های اتیلن از آمریکا به اروپا شامل ارسال محموله از تگزاس به آنتورپ بلژیک استفاده می‌کردند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار