کد خبر : 46403

پالایشگاه 350 هزار بشکه‌ای بندرعباس آسیبی را متحمل نشد بگفته شرکت ملی گاز ایران طرح‌ها و واحدها در حالت عملیاتی هستند. بگفته مقامات، شرایط توزیع و عرضه سوخت عادی است.

پتروتحلیل-مقامات شرکت ملی نفت و گاز ایران گفتند که بعد از دو زلزله سهمگین که در 14 نوامبر کشور را لرزاند، عملیات‌ها و جریان‌ فعالیت‌ها بدون هیچ‌گونه تاثیری در حال انجام هستند. 

این زلزله‌های 6.4 و 6.3 ریشتری، که مرکز آن در شهر لافت جزیره قشم بود، استان هرمزگان ایران را لرزاند. به گزارش تلویزیون ملی، هیچ‌کدام از تجیهزات نفتی و گازی اعم از واحدهای در حال ساحت آسیبی را متحمل نشدند.

بگفته منابع خبری داخلی، در بندرعباس، که پالایشگاهی با ظرفیت 350 هزار بشکه در روز را داراست، تعدادی از سیستم‌های مخابراتی و برق قطع شده و دیوار خانه‌ها ترک خورده است، و در کرمان نیز یک نفر به دلیل افتادن تیر برق بر روی او جان خود را از دست داد. اما محمدعلی مجتهدزاده، مدیر روابط عمومی پالایشگاه به خبرگزاری شانا گفت که این واحد هیچ آسیبی ندیده است. 

او گفت: «هیچ‌کدام از تجهیزات در بخش‌های مختلف پالایشگاه آسیبی ندیده‌اند.

حامد ملازاده صادقیون، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به خبرگزاری شانا گفت که جایگاه‌های سوخت نیز هیچ‌گونه آسیبی ندیده‌اند.

او گفت: «در مناطق زلزله زده با هیچ‌گونه کمبود سوختی مواجه نیستیم.»

شرکت ملی گاز ایران تائید کرد که زلزله‌ها به طرح‌ها و واحدهای گاز آسیبی وارد نکرده‌اند.

از محمد اصغری سخنگوی شرکت ملی گاز در شانا نقل شده بود که: «جریان گاز در مناطق زلزله‌زده ثابت است.»

براساس گزارش‌های تلویزیون ملی، مراکز زلزله نگاری دبی در جنوب مرکز زلزله نیز لرزش های نسبتاً قابل‌توجهی را احساس کرده بودند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار