کد خبر : 46391

پتروتحلیل-واردات زغال کک چین در سپتامبر همزمان با محدودیت عرضه مغولستان نسبت به اوت افت کرد، اما با توجه به رکورد واردات آمریکا، واردات محموله‌های غیر استرالیایی با کشتی، بالای میزان‌های 2020 قرار گرفت. 

براساس داده‌های گمرکی چین، این کشور در سپتامبر 4.35 میلیون تن زغال کک وارد کرد، که در مقیاس سالانه 35 درصد افت کرده و در مقایسه با اوتکاهش 7 درصدی را ثبت کرد. 

واردات بازه ژانویه تا سپتامبر 41 درصد افت کرده و به 35.08 میلیون تن رسید. چین از سال گذشته واردات از استرالیا را ممنوع کرد، و از دسامبر وارداتی از این کشور ثبت نشده است. 

واردات مغولستان بعد از این‌که در اوت دو برابر شد، در مقیاس ماهانه در سپتامبر افتی 39 درصدی را ثبت کرده و به 659094 تن رسید. عبور تریلرها از مرز گاشونسوخایت و گانکیماودو در اواخر اوت به مدت یک هفته به دلیل افزایش تعداد مبتلایان در مغولستان متوقف شد. از آنجایی که اقدامات محدودکننده سختی در طی ماه صورت گرفته بود، حتی بعد از اجازه اداره گمرک در 31 اوت تریلرهای زیادی از مرز عبور نکردند. 

واردات آمریکا در سپتامبر در مقایسه ماهانه 21 درصد افزایش یافت و به رکورد 1.47 میلیون تن رسید. واردات کانادا در مقیاس سالانه بیش از سه برابر شده و در میزان 967973 تن قرار گرفت.تقاضا برای محموله‌های دریایی زغال سنگ از چین همزمان با محدودیت بازار داخلی این کشور و زغال کک مغولستان، مناسب باقی ماند. نرخ زغال کک سخت مرغوب چین (سی‌اف‌آر) در طی 1 تا 30 سپتامبر 50 درصد افزایش یافت و به 597.65 دلار در هر تن رسید. نرخ زغال کک سخت مرغوب فوب استرالیا نیز در طی زمان مشابه 61 درصد افزایش یافت و به 401 دلار در هر تن رسید.

واردات روسیه در مقیاس سالانه تقریباً دو برابر شد و در میزان 926957 تن قرار گرفت. شرکت‌های چینی عرضه روسی به خصوص تزریق زغال سنگ گرد را با توجه به محدودیت عرضه نقدی به دلیل اختلالات لجستیک خط آهن جذب کردند. 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار