کد خبر : 46284

پتروتحلیل- با نزدیکی به موعد مقرر (تا یک ماه آتی) اعمال قوانین جدید اداره استاندارد هند، معامله‌کنندگان بازار پلی‌اتیلن این کشور از حالا فشار این قضیه را احساس می‌کنند.

به تولیدکنندگان پلی‌اتیلن خارجی از آوریل 180 روز فرصت داده شده بود تا خود را با استانداردهای جدید اعلام شده تطبیق دهند.

صادرکنندگان اصلی به هند پیشنهادات خود را برای سپتامبر ارائه کرده‌‌اند، و قراردادها در حال منعقد شدن هستند. اما تردیدها حول اعمال استانداردهای جدید اداره استاندارد هند این تولیدکنندگان را پریشان‌خاطر کرده است، و همزمان بسیاری از آن‌ها قراردادهای خود را منعقد کرده و اما تا مشخص شدن همه چیز ارسال محموله‌ها به هند را به تاخیر انداخته‌اند.

دلیل اصلی این تردیدها از یکی از قوانین اداره استاندارد هند نشئت می‌گیرد؛ در این قانون اعلام شده که واحدها باید مورد بررسی مقامات هندی قرار گرفته تا صحت اعمال تولیدات رزین به روش اعلام شده توسط ادراه استاندارد مشخص شود. معامله‌کنندگان گفته‌اند که 180 روز برای اعمال این تغییرات و گرفتن تائیدیه‌های لازم ناکافی بوده است. همچنین همه‌گیری کووید-19 همزمان با قوانین متفاوت هر کشور حول قرنطینه و واکسیناسیون، شرایط سفر را دشوار کرده است.

پیشنهادات اولیه تولیدکنندگان اصلی برای سپتامبر مقداری افزایش یافت، و همزمان اکثر تولیدکنندگان غرب آسیا قیمت‌های پیشنهادی خود برای تمام گریدهای پلی‌اتیلن را نسبت به ماه گذشته 20 تا 30 دلار در هر تن افزایش دادند. خریداران تحت فشار این تاریخ قریب‌الوقوع، شتابان در حال رزرو محموله‌ها پیش از هر گونه افزایش احتمالی قیمت‌ در صورت کمبود عرضه از سوی تولیدکنندگان اصلی غرب آسیا هستند، زیرا با توجه به عدم هماهنگی تجهیزات تولیدی آن‌ها با استانداردهای هند، قادر نخواهند بود به این کشور صادرات کنند.

توفان آیدا نیز به نگرانی خریداران جنوب آسیا افزوده است. کاهش تولیدات در کنار نرخ‌های باربری پایین تر غرب آسیا به آمریکا در مقایسه با غرب آسیا به جنوب آسیا می‌تواند محرکی برای تولیدکنندگان غرب آسیایی باشد تا حجم‌های ارسالی به جنوب آسیا را با توجه به سود خالص بیشتر به آمریکا اختصاص دهند، زیرا احتمال می‌رود این کاستی‌ها همچنان تداوم داشته باشد.

معامله‌کنندگان بازار احساس می‌کنند که مقامات هندی این ضرب‌الاجل را به زمان دیگری موکول کنند. بگفته معامله‌کنندگان بازار بررسی واحدها هنوز آغاز نشده است.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار