کد خبر : 46077

پتروتحلیل-شرکت Showa Denko پیش بینی می کند که در نیمه اول سال 2021 درآمد زایی بهتری در بخش پتروشیمی و همچنین در بیشتر بخش های تجاری خود داشته باشد، که این شرکت را قادر خواهد ساخت تا در این دوره درآمد خالص مناسبی داشته باشد. 

یکی از تولیدکنندگان ژاپنی در روز دوشنبه گفت: «در بخش پتروشیمی، به دلیل افزایش قیمت نفتا خام و تقاضای مناسب در آسیا، قیمت محصولات بازار از سطح پیش بینی شده پیشی گرفت.»

شرکت Showa Denko پیش بینی های خود از فروش خالص بخش پتروشیمی در نیمه اول 2021 را 30 درصد افزایش داد و به 125 میلیارد ین (1/1 میلیارد دلار) رساند، و همزمان پیش بینی ها از سود عملیاتی را دو برابر کرد و به 9 میلیارد ین رساند. 

مقامات شرکت گفتند، درآمد عملیاتی پتروشیمی با توجه به تقاضای بالا در آسیا، سرما و یخبندان در آمریکا که عرضه را مختل کرد و افزایش قیمت های خوراک نفتا، افزایش یافته است.

پیش بینی میشود سود خالص شرکت در نیمه اول 2021، 9 میلیارد ین باشد، که کاملا برعکس پیش بینی های قبلی از ضرر 16 میلیارد ینی است. 

ضرر کلی قابل توجه 11/7 میلیارد ینی در نیمه اول ثبت خواهد شد، که 9 میلیارد ین آن در سه ماهه اول مربوط به ساخت و ساز در واحد اجزای خاص Kitakata aluminimum می باشد.

در این واحد آب های زیرزمینی توسط فلور و دیگر مواد شیمیایی آلوده شده بودند و استاندارد های محیط زیستی زیر سوال رفته بود، بنابراین مقامات شرکت تصمیم گرفتند تا به آن ها رسیدگی کنند.

مقامات شرکت گفتند: «از سوی دیگر، 2/7 میلیارد ین باقی مانده، منعکس کننده اجازه بازنشستگی ویژه زودتر از موعد بود که به دلیل تغییرات ساختاری در بخش مواد اولیه شرکت Showa Denko این ضرر به مجموعه تحمیل شد.»

در این میان، انتظار میرود بخش مواد اولیه شرکت Showa Denko با تکیه بر فروش های مناسب محصولات مربوط به نیمه رساناها در نتیجه محدودیت عرضه، عملکرد بهتری نسبت به پیش بینی های اولیه داشته باشد.

پیش بینی میشود درآمد عملیاتی بخش مواد اولیه در نیمه اول سال جاری 10 میلیارد ین باشد، که بسیار بالاتر از پیش بینی های قبلی در میزان 1 میلیارد ین است.

مقامات شرکت گفتند: «این امر با افزایش فروش تجهیزات الکترونیکی و برد مدار در نتیجه رشد بازار در صنعت نیمه رساناها و صنعت مرکز داده امکان پذیر می شود.»

آن ها همچنین اضافه کردند: «علاوه بر این، درآمد عملیاتی از فروش تجهیزات حرکتی نیز به دلیل بهبود تولید صنعت اتومبیل که قوی تر از مورد انتظار است، از پیش بینی های قبلی پیشی گرفت.»

مترجم:رامین کریمی

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار