کد خبر : 46057

پتروتحلیل-در حالی روز گذشته معاملات پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری به دلیل ۷۰ درصد رقابت خریداران در بورس کالا ابطال شده که دلایل زیادی برای بازار آشفته این روزهای «پت» عنوان می شود. البته تقریبا هر سال با نزدیک شدن به روزهای گرم سال فشار بر بازار بطری ها افزایش یافته و در نهایت قیمت پت های پتروشیمی تندگویان در کمال ناباوری در بازار داخلی ایران جهش بزرگی را تجربه می کنند.

در هفته اخیر گرید بطری ها در بازار داخلی ایران حدود ۱۰ هزارتومان گران شده و امروز نرخ این کالا به ۴۶ تا ۴۷ هزارتومان در هر کیلو و در بازار داخلی رسید، گرچه خریداران علت را عدم بارگیری محموله های فروخته شده توسط تندگویان در بورس کالا عنوان می کنند، اما مدیرعامل تندگویان این موضوع را شایعه می داند و این موضوع را تکذیب می کند. اما بازار پت همیشه با رسیدن به فصل گرما با تنش های زیادی روبه رو می شود که در صدر آنها افزایش تقاضا، بعضا کاهش عرضه و در نهایت رشد چشمگیر قیمت است.

اما به نظر می رسید امسال با پایان یافتن نیاز مجموعه محب پلیمر به تندگویان و مستقل شدن این مجموعه، همچنین فعالیت پت گلریز در قم با توجه به همکاری تندگویان با این واحد، دیگر نباید مشکلات عرضه در این بازار وجود داشته باشد، اما حال گفته می شود برخی از شرکتها مانند بازرگانی پتروشیمی مجوز واردات پت دریافت کرده اند و همین موضوع مجتمع تندگویان را خشمگین کرده است و نتیجه آن فشار بر بازار پت است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار