کد خبر : 46055

خلاصه اخبار مهم آسیا در هفته گذشته؛

پتروتحلیل-مهم‌ترین اخبار بازارهای آسیا و غرب آسیا در هفته منتهی به 23 آوریل 2021 به این شرح است: 

رشد تقاضای C2 چین در ژوئن؛ محدودیت عرضه در آسیا به سبب تعطیلی‌ها.

انتظار می‌رود فعالیت بازذخیره‌سازی عرضه اتیلن نقدی (سی2) در چین برای تحویل در ماه ژوئن، از سوی رشد ظرفیت پایین‌دستی، شروع به کار یک مجتمع پتروشیمی جدید، و پایان یافتن تأمین و نگهداری برنامه‌ریزی شده در واحدهای مستقل، شاهد حمایت باشد. 

تقویت اکریلات آسیا به پشتوانه رشد چین؛ اثر ظرفیت جدید هند بر چشم‌انداز.

قیمت‌های اکریلات آسیا از سوی رشد قوی در بازار داخلی چین مورد حمایت قرار گرفتند، اما چشم‌انداز بازار به سبب تداوم جهش آمار کرونا و اضافه شدن ظرفیت تولید جدید در هند، تحت تعدیل قرار گرفته است. 

تعدیل شکاف قیمتی نفتا با نفت خام آسیا به سبب کاهش تقاضا.

همزمان با کم شدن تقاضا برای خوراک‌های پتروشیمی به سبب کاهش سطح تولید، شکاف قیمتی نفتا با نفت خام در آسیا علائمی تعدیلی از خود نشان دادند. 

رکورد صعودی قیمت‌های وارداتی بیسفنول آ در چین؛ وابسته بودن چشم‌انداز به توازن عرضه و تقاضا.

قیمت‌های بیسفنول آ نقدی وارداتی به چین همزمان با تداوم وضعیت قوی تقاضا و محدودیت عرضه رکورد صعودی زدند، و این موضوع بسیاری از بازیگران بازار را به این فکر فرو برده که چه زمانی این روند صعودی به پایان خواهد رسید. 

آغاز فعالیت کامل واحدهای پتروشیمی مجتمع یکپارچه پنگرنگ متعلق به گروه شیمیایی پتروناس مالزی تا نیمه دوم 2021.

گروه شیمیایی پتروناس قصد دارد تا بهره‌برداری کامل از واحدهای پتروشیمی خود در مجتمع یکپارچه پنگرنگ واقع در جهور جنوبیِ مالزی را تا نیمه دوم 2021 آغاز کند، اما به گفته یکی از مدیران ارشد این شرکت در روز پنج‌شنبه، انتظار نمی‌رود که امسال به ظرفیت کامل تولید برسند. 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار