کد خبر : 45917

پتروتحلیل-مقامات اوپک گفتند که، نشانه های ابتدایی از بهبود وضعیت بازار نفت موجود است اما از آنجایی که حمل و نقل به این زودی ها به طور کامل بهبود نمی یابد، تقاضای نفت خام نیز با مشکل مواجه میشود. 

اگرچه، فعالیت های پتروشیمی رویه سالم خود را ادامه داده و تحت حمایت نفت خامی قرار میگیرند که، در بخش های صنعتی همپیمانی برای حفظ نقش تعیین کننده خود در ترکیب انرژی های اولیه (برای ساخت انرژی های ثانویه) و به دنبال آن الکتریکی کردن حمل و نقل در دهه های آتی، یافته است.

اگرچه، قبل از الکتریکی شدن حمل و نقل، بنزین و فرآورده های آن که برای سوخت وسایل موتوری استفاده میشوند، همچنان در سال 2021 تا میزانی اضافی خواهند بود، زیرا به نظر نمیرسد در سال جاری تقاضا از آن بخش ها به میزان های قبل از پاندمی بهبود یابد.

به دنبال تلاش دولت ها برای کنترل شیوع پاندمی، سفر ها در حالت سکون قرار دارد و بازار سوخت هوایی همچنان در رکود به سر میبرد، و محدودیت های جابجایی از تقاضای نفت خام در جابجایی های جاده ای جلوگیری میکند.

طبق گفته مقامات اوپک، بخش حمل و نقل، حدود 50 درصد از تقاضای کلی نفت خام را تشکیل میدهد.

اوپک پیش بینی میکند که تقاضای نفت خام در سال 2021 تا میزان 5/8 میلیون بشکه در روز افزایش یابد، که باز در این صورت به میزان قبل از پاندمی بهبود نمی یابد.

با 96/1 میلیون بشکه در روز، تقاضای مورد انتظار نفت خام همچنان با فاصله نسبت به دروه قبل پاندمی با 100 میلیون بشکه در روز در سال 2019 باقی میماند.  

در سال 2020 افت 9/7 میلیون بشکه در روز در تاریخ ثبت شد، و همزمان تقاضای جهانی به 90/3 میلیون بشکه در روز رسید. 

مقامات اوپک گفتند: «پیش بینی میشود تولید ناخالص داخلی بر اساس اتفاقات مثبت در سه ماهه اول 2020، به خصوص در آمریکا، چین و هند، بهبود یابد.»

آن ها اضافه کردند: «با توجه به تقاضای نفت خام، انتظار میرود تاثیرات منفی اقدامات قرنطینه ای بر سوخت های حمل و نقل به خصوص تا سه ماهه اول 2021 ادامه یافته، البته رشد تقاضای نفت خام در نیمه دوم 2021 عمدتا برای سوخت های صنعتی پیش بینی میشود.»

بخش بزرگی از بهبود تقاضای نفت خام در سال جاری از بخش های صنعتی نشئت میگیرد، که فعالیت در آن در سال 2020 به کمتر از میزان سال های 2008 تا 2009 در دوره بحران مالی رسید.

این رویه در سال 2021 با تقاضا از بخش های صنعتی (که همچنان سالم هستند) همراه با بهبود جزئی در حمل و نقل ادامه می یابد، که در مجموع تقاضای نفت خام را 5/8 میلیون بشکه در روز افزایش میدهند. 

اوپک رشد جهانی در سال 2021 را در مقایسه با سال گذشته در میزان 4/8 درصد پیش بینی کرد، که از پیش بینی های قبلی در میزان 4/4 درصد به دلیل عملکرد اقتصادی فراتر از انتظار در سراسر جهان در سه ماهه چهارم سال 2020، بسیار بالاتر است.

بر اساس تخمین ها، بعد از اینکه تولید ناخالص جهانی در سال 2020 تا میزان 3/9 درصد افت کرد، اقتصاد جهانی تا پایان سال جاری به میزان های قبل از پاندمی بهبود پیدا میکند. 

اگرچه اوپک با نگاهی واقع بینانه به این امر اشاره داشت که پاندمی بار دیگر میتواند روند بهبود را مختل کند.  

از آنجایی که سوخت وسائل حمل و نقل در حال تغییر است و سیاست های آب و هوایی سوخت های فسیلی را تحت فشار قرار داده اند، مقامات اوپک نگران این هستند که شرایط اقتصادی بعد کرونا شبیه به قبل آن نشود، زیرا این امر هسته این تجارت را تحت تاثیر قرار میدهد؛ این فاکتور ها باید مورد بررسی قرار گیرد.

مقامات اوپک گفتند: «شرایط پاندمی، چالش بیکاری در سطوح مختلف، محدودیت های تجاری، مراحل واکسیناسیون و همچنین تاثیر اعلام بسته های حمایتی (در آمریکا و دیگر اقتصاد های بزرگ) همگی تردید های بزرگی را در اقتصاد به وجود آورده است.»

آن ها اضافه کردند: «علاوه بر این، جابجایی حال حاضر، توفق تدریجی بسته های حمایتی، تاثیر کمیسیون، تاخیر ها و یا تعطیلی پروژه های صنایع پایین دستی، و همچنین برنامه هایی برای کارآمدتر کردن سوخت ها، همگی در طی سال نیاز به نگاه دقیق تر دارند.»

آژانس بین المللی انرژی در روز پنج شنبه اعلام داشت، علیرغم رویه صعودی اخیر قیمت های نفت خام، تعادل این بازار شکستنی است.

در بعد از ظهر پنج شنبه قیمت های نفت خام بازار های معاملات آتی در اروپا بالای 60 دلار در هر بشکه بود؛ در طی پاندمی در آوریل 2020، قیمت نفت برنت به 19/33 دلار در هر بشکه رسید.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار