کد خبر : 45645

دلایل افزایش قیمت پی وی سی؛

پتروتحلیل-احساسات بازار چین در این هفته خوش بینانه بوده است. تقاضا برای PVC مبتنی بر اتیلن و کاربید زیاد بوده و قیمت های داخلی این پلیمرها روند صعودی داشته است. یک منبع اظهار نظر کرده است: "تولیدکنندگان چینی ترجیح می دهند در بازار داخلی بیشتر فروش کنند." فعالیت بیشتر خرید و کمبود پلیمر در منطقه محدود است. قیمت پی وی سی بر پایه کاربید 1،110-1،150 دلار در هر تن FOB چین است. معاملات آتی پی وی سی برای تحویل در ژانویه هفته جاری 205 CNY / تن (31 دلار در هر تن) و (تقریبا 1،153 دلار در هر تن) EXW در بورس کالای دالیان چین افزایش یافته است.

بازار هند در این هفته بیشتر بدون تغییر بوده است. تقاضا در آنجا بسیار پایدار بوده است. با این حال ، "ممکن است بعد از فصل جشن اندکی کاهش یابد و خریداران مواد را فقط در صورت نیاز خریداری کنند" ، یک تاجر هندی گفته است؛ به دلیل واردات کمتر و مشکلات کانتینرها در بندرهای در حال بارگیری ، عرضه محدود مانده است. همچنین افزایش کرایه حمل و نقل، قیمت ها را به 1،180-1،280 دلار در هر تن CFR هند رسانده است. گفته می شود پی وی سی کره جنوبی با قیمت 1340 دلار در هر تن CFR هند ارائه شده است. شنیده می شود که رزین تایوانی 1380 دلار / تن CIF هند قیمت گذاری شده است.

تقاضای بازار در جنوب شرقی آسیا افزایش یافته است. تقاضا در اندونزی روندی مثبت داشته است ، اما "در حال حاضر بازار کمی آرام است ، با این حال ، کمبود پلیمر باعث می شود خریداران به دنبال مواد باشند". فعالان بازار گزارش داده اند که فصل موسمی به سختی بر تجارت تأثیر می گذارد. به دلیل کمبود کانتینر ، تأمین کالا در کل منطقه کم است. با این حال ، برخی از فعالان بازار معتقدند ، کمبود VCM اکنون در حال از بین رفتن است ، بنابراین ممکن است موجودی رزین در ماه آینده بهبود یابد. یک تاجر اندونزیایی گفته است: "مواد چینی اکنون کافی نیست زیرا در بازار محلی فروخته می شود." نرخ حمل بار در کوتاه مدت منجر به افزایش قیمت PVC می شود. پی وی سی تایوانی و تایلندی با قیمت 1،080 - 1،100 دلار در هر تن CFR SEA و 1،120 - 1،140 دلار در هر تن CFR SEA برای فروش در دسترس است.

انتظار می رود بازار آسیا هفته آینده تا حدودی تغییر کند، برخی از بازیکنان فکر می کنند تقاضا قوی خواهد بود و عرضه محدود خواهد شد. منابع معتقدند ممکن است قیمت ها ثابت باشد یا افزایش یابد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار