کد خبر : 45497

پتروتحلیل-صادرات پتروشیمی سنگاپور در ماه سپتامبر افت سالانه 23/8 درصد را ثبت کرد، و به روند نزولی خود در بیش از دو سال گذشته ادامه داد. 

ابتدا ارسال محموله ها به دلیل جنگ تجاری میان چین و آمریکا آسیب دید، سپس این شرایط با پاندمی ویروس کرونا تشدید شد.

براساس داده های موسسه اقتصادی سنگاپور، افت صادرات محموله ها در سپتامبر 2020، بیشتر از افت 16/4 درصدی در ماه گذشته بود، و بیست و پنجمین ماه از روند نزولی را ثبت کرد. 

روسای شرکت های بزرگ oil giants Shell و Exxon Mobil، پالایشگاه و فعالیت های پتروشیمی را در جزیره جورانگ یکپارچه کردند. 

از سوی دیگر، صادرات غیر نفتی این کشور در سپتامبر در مقایسه سالانه، با تکیه بر افزایش صادرات محموله های الکترونیکی 5/9 درصد افزایش یافته، و برای چهارمین ماه متوالی روند رو به رشد خود را ثبت کرد. 

رشد صادرات غیر نفتی بعد از رسیدن به رکورد 7/7 درصد در ماه اوت، افت کرد.

صادرات غیر نفتی 10 بازار اصلی سنگاپور در مجموع در سپتامبر 2020 افزایش یافت، اگرچه صادرات به هنگ کنگ، اندونزی، تایلند و کره جنوبی کاهش پیدا کرد.

صادرات غیر نفتی و غیر الکترونیکی ماه سپتامبر، که شامل پتروشیمی و دارویی میشود، رشدی 1/8 درصدی را ثبت کرد، که نسبت به ماه گذشته با میزان رشد 8/3 درصدی، شیب نزولی بالایی داشت.

صادرات دارویی در سپتامبر در مقایسه سالانه 27/3 درصد افت کرد، اگرچه در ماه اوت رشد 6/5 درصدی را ثبت کرد. 

علیرغم پیش بینی های سابق از 1 تا 4 درصد روند نزولی، سنگاپور پیش بینی میکند که صادرات غیر نفتی کل سال آن ها شاهد رشد 3 تا 5 درصدی باشد. 

براساس ارزیابی های اولیه، تداوم روند منفی اقتصادی در سپتامبر با میزان 7 درصد، نشان دهنده متعادل شدن این روند منفی با میزان 13/3 درصد در سه ماهه دوم بود. 

میانگین تولید ناخالص داخلی منفی در سه سه ماهه ابتدایی سال 2020 در میزان 6/9 درصد قرار گرفت. براساس گفته وزیر صنعت و تجارت سنگاپور، پیش بینی شده است که اقتصاد این کشور در کل سال 2020 دچار افت 5 تا 7 درصدی شود.

طبق گفته گروه تحقیقاتی UOB واقع در سنگاپور: «آخرین داده های تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم تایید میکند که اقتصاد سنگاپور بعد از سختی ها در سه ماهه دوم در حال بهبود است.»

آن ها گفتند: «اگرچه، سرعت بهبود به دلیل تداوم سیر کاهشی در بخش ساخت و ساز در میان نبود تقاضای توریستی که بیش از پیش وضعیت بخش خدمات رسانی را تشدید میکند، مختل شده است.»

آن ها اضافه کردند: «روند بخش ساخت و ساز در بازه ژوئیه تا سپتامبر سال 2020 به طور سالانه 44/7 درصد افت کرد، که این امر در میان موارد ابتلای جدید در خوابگاه های کاگران خارجی خبر از بازگشت آهسته در فعالیت های ساخت و ساز میدهد.»

طبق گفته وزیر بهداشت سنگاپور، این کشور تا 15 اکتبر 57892 مبتلا ثبت شده داشته است.

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار