کد خبر : 45330

پتروتحلیل-صادرات اوره چین در ماه اوت با 70 درصد سقوط نسبت به مدت مشابه سال قبل، به 201 هزار تن رسید، و صادرات ژانویه تا اوت را با کاهش 22 درصدی به 2.1 میلیون تن رساند.

در ماه گذشته، مکزیک و کره جنوبی به ترتیب با 41 هزار تن و 33 هزار تن بزرگ‌ترین واردکننده از چین در این حوزه بودند. صادرات به هند که بطور سنتی پیشتاز بازار مصرف‌کننده است، در مجموع در رقم 18 هزار تن قرار داشت که نسبت به اوت 2019 کاهش 499 هزار تنی را نشان می‌دهد.

باتوجه به عدم اجتناب عرضه‌کنندگان چینی از صادرات در ماه گذشته، داده‌ها سردرگم‌کننده هستند. دوره‌های ارسال دو قرارداد خرید هندی، که به موجب آن‌ها در حدود 320 هزار محصول از چین خریداری شده، از ماه اوت فراتر رفته است؛ به این معنا که بخشی از این مقادیر می‌بایست در داده‌های ژولای و غالب آن در داده‌های سپتامبر ثبت شده باشد.

باتوجه به این موضوع و پیشنهادهای متعاقب آن از هند، آمار و ارقام سپتامبر می‌بایست ارسال 1 میلیون تن اوره از بنادر چین به هند را نشان دهند، که نشانگر آمار ماهیانه بسیار زیاد برای مجموع صادرات اوره خواهد بود.

این امر می‌تواند موجب بالاتر رفتن آمار صادرات اوره از آغاز سال تا سپتامبر نسبت به مدت مشابه 2019 با رقمی بالغ بر 3.2 میلیون تن بشود.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار