کد خبر : 45105

پتروتحلیل-قیمت های آکریلونیتریل نقدی چینی و شمال شرق آسیایی اخیرا افزایش یافت، و عرضه کنندگان منطقه ای قیمت های خود را با تکیه بر محدودیت عرضه نقدی بالا بردند. 

اگرچه، یا خریداران تحت پوشش قرارداد های قبلی بودند یا توان خرید محموله های خود را با قیمت های کمتر از چین داشتند، و عجله ای برای خرید محموله های نقدی نداشتند، بنابراین فاصله قیمتی افزایش یافت. 

پیش بینی میشود این شرایط برای مذاکرات سپتامبر نیز ادامه دار باشد.

طبق داده های آیسیس، در هفته منتهی به 14 اوت، میانگین قیمت های نقدی آکریلونیتریل در میزان 990 دلار در هر تن (CFR چین و شمال شرق آسیا) قرار گرفت، و نسبت به هفته گذشته افزایش 15 دلاری را ثبت کرد. 

قیمت های نقدی از اواسط ژوئیه به دلیل کاهش تولیدات و تعطیلی واحد ها درچین، به طور ثابت افزایش یافت.

شرکت Jiangsu Sailboat دو واحد آکریلونیتریل با ظرفیت مجموع 520000 تن را در 16 ژوئیه تعطیل کرد، اما فعالیت خود را از 5 اوت به طور مجدد آغاز کرد. 

شرکت Shanghai SECCO نیز بعد از یک هفته عملیات تامین و نگهداری برنامه ریزی شده در یکی از خط های تولید آکریلونیتریل خود، در اوایل اوت به سر کار بازگشت. 

شرکت Shandong Haili  از 31 ژوئیه تا 30 اوت در حدود یک ماه تعطیل ماند، در حالی که تعدادی از واحد های چینی با ظرفیت محدود به تولید ادامه دادند.

علیرغم کاهش عرضه اخیر، عرضه در چین مناسب میباشد، زیرا ظرفیت های جدید پیش از این از شرکت Zhejiang Petrochemical در اواخر ژوئن وارد بازار شد. 

در دیگر مناطق آسیا، عرضه نقدی از تولیدکنندگان منطقه ای محدود بود، زیرا آن ها در جهت کاهش ضرر های خود، میزان تولید را کم کرده بودند. 

همچنین از سپتامبر تا نوامبر تعطیلی هایی در منطقه شمال شرق آسیا خواهیم داشت.

از آنجایی که تولیدکنندگان آسیایی تحت فشار حاشیه سود های منفی هستند، قیمت های خود را افزایش دادند. 

اگرچه، خریداران چینی و شمال شرق آسیایی عجله ای برای خرید محموله های نقدی نداشتند، زیرا خود را با حجم های قرارداد های قبلی پوشش داده بودند. 

همچنین، خریداران چینی ترجیح دادند تا با وجود پایین تر بودن قیمت مواد نسبت به قیمت های وارداتی، محموله های داخلی را خریداری کنند، اما با این وجود، قیمت برخی محصولات نیز صعودی بود.

آکریلونیتریل بوتادین استایرن صنایع پایین دستی از تقاضای قوی و حاشیه سود های سالم لذت برد. 

اگرچه احتمال نمیرود این امر منتج به تقویت آکریلونیتریل شود، زیرا میزان تولید ای بی اس پیش از این به میزان کامل رسیده بود. 

فعالیت ها در واحد های آکریلیک فیبر در آسیا با وجود تقاضای نامناسب نهایی در میزان پایین بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار