کد خبر : 44536

پتروتحلیل-بازار های وارداتی و داخلی پلی اولفین در اندونزی در چند هفته گذشته علیرغم شرایط ضعیف تقاضا در کشور در میان ماه رمضان و محدودیت های جاری ویروس کرونا، روند ثابت تا صعودی داشتند.

جدا از امید بازار برای کاهش جزئی قرنطینه که برای کاهش تاثیر پاندمی ویروس کرونا اعمال شده است، سیر صعودی اخیر قیمت های انرژی و همچنین بازار های صنایع بالادستی تا میزانی بازار را تقویت کرده اند.

قرنطینه این کشور که شامل ممنوعیت تجمع های بیش از پنج نفر، محدودیت حمل و نقل عمومی و کار از خانه اجباری بود، تا 22 می ادامه داشت. محدودیت ها ابتدا در 10 آوریل در جاکارتا پایتخت این کشور اعمال شد و بعد از آن در 20 شهر دیگر اجرایی شد. 

طبق گفته رسانه های داخلی، مذاکرات در مورد بازگشت تدریجی بزرگترین اقتصاد جنوب شرق آسیا از ماه ژوئن، پیش از این شروع به بهبود اقتصاد آسیب دیده این کشور از کرونا کرده است.

قیمت های داخلی پلی اتیلن در چند هفته گذشته به میزان 10 درصد افزایش یافته اند

طبق داده های هفتگی، قیمت های پلی اتیلن سبک خطی فیلم اندونزی (FD) از اواخر آوریل به میزان 10 درصد، و قیمت های پلی اتیلن سنگین فیلم به میزان حدودی 6/5 درصد افزایش یافته اند. همچنین برای هموپلیمر پلی پروپیلن رافیا، قیمت ها در زمان یکسان به میزان تقریبی 8 درصد افزایش یافتند.

تولیدکننده داخلی قیمت های پلی پروپیلن و پلی اتیلن خود را بعد از یک روند کاهشی افزایش داد

یکی از تولیدکنندگان داخلی در اندونزی در دو هفته گذشته، سیاست قیمت گذاری صعودی برای بازار داخلی خود اتخاذ کرده است.

روند ثابت تا صعودی در سراسر بازار های وارداتی پلی پروپیلن و پلی اتیلن و همچنین محدودیت عرضه پلی اتلین سبک خطی به عنوان دلایل سیر صعودی بازار داخلی عنوان شده است.

علاوه بر این، تولیدکننده در اوایل می در واحد کراکینگ خود با مشکلات فنی مواجه شد، و هفته گذشته دوباره فعالیت را از سر گرفت.

جو پلی پروپیلن و پلی اتیلن وارداتی به دلیل کاهش قرنطینه تقویت شد

فروشندگان خارجی و منطقه ای قیمت های وارداتی پلی پروپیلن و پلی اتیلن خود به جنوب شرق آسیا شامل اندونزی را یا ثابت نگه داشته و یا به میزان اندکی افزایش دادند. 

قصد آن ها از موضع صعودی قیمت های خود عمدتا برای نیمه دوم می ناشی از انتظاراتی است که تمرکز بر بهبود احتمالی فعالیت های اقتصادی و تقاضا همراه با پایان قرنطینه در کشور ها در ماه های می و ژئن دارد.

معامله کنندگان فعال در بازار های وارداتی میگویند، در این میان، بی ثباتی بازار های پلی پروپیلن و پلی اتیلن چین که از نیمه اول آوریل آغاز شده است، همراه با روند انرژی و بازار های صنایع بالادستی باید تحت بررسی قرار بگیرند.

قیمت های نقدی اتیلن C2 و پروپیلن C3 افزایش یافته اند

قیمت های نقدی اتیلن و پروپیلن چین (CFR) در چند هفته گذشته روند صعودی را دنبال کرده اند و به ترتیب به بالای 550 دلار در هر تن و 750 دلار در هر تن بازگشته اند. عرضه پروپیلن در سراسر آسیا محدود است در حالی که میل به خرید اتیلن مناسب و سالم است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار