کد خبر : 44446

هند راهبرد هایی را برای شروع مجدد فعالیت واحد ها بعد از قرنطینه اعلام کرد؛

پتروتحلیل-به شرکت LG polymers، یکی از شرکت های تابعه تولیدکننده کره ای LG Chem در هند، دستور داده شد تا سریعا به دنبال نشتی گاز در واحد آندرا پرداش که در 7 می منجر به فوت 12 نفر شد، استایرن مونومر ذخیره شده خود را ارسال کنند. 

مقامات محلی جنوب هند اظهار کردند که در صدد خروج خوراک شیمیایی از این واحد پلی استایرن با ظرفیت 118000 تن در سال، به مدت سه یا چهار روز از 11 می می باشند.

رئیس دادگاه منطقه ویساکاپاتنام آقای وی وینی چاند در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: «در روز دوشنبه 8000 تن از استایرن را با کشتی کانتینری ارسال کردیم و در چند روز آینده محموله های دیگر به میزان 5000 تن را ارسال خواهیم کرد.»

استایرن مونومر ذخیره شده در این واحد شامل محموله های وارداتی از سنگاپور نیز میشود. چاند گفت، همه این محموله ها ارسال خواهد شد.

یکی از مقامات دولتی گفت، احتمال میرود شرکت مواد شیمیایی را به مجموعه هم خانواده خود در کره جنوبی ارسال کند. 

مقامات رسمی گفتند، این تصمیم بعد از این گرفته شد که یکی از متخصصان عضو هیئت منصفه تحت نظارت سازمان مدیریت بحران ملی، تشخیص داد که پارامتر های تکنیکی و ایمنی لازم در این واحد اجرا نمیشود. 

جدا از 12 قربانی، در 7 می در حدود 400 نفر دیگر به دلیل نشت گاز استایرن به بیمارستان انتقال داده شدند.

هند راهبرد هایی را برای شروع مجدد فعالیت واحد ها بعد از قرنطینه اعلام کرد

به دنبال پیش آمد واحد LG Polymers، سازمان مدیریت بحران ملی راهبرد هایی را برای شروع مجدد فعالیت صنایع تولیدی بعد از پایان قرنطینه ملی در 17 می اعلام کرد. 

در این راهنما منتشر شده توسط سازمان مدیریت بحران ملی گفته شده است: «در شروع فعالیت واحد، هفته اول را به عنوان دوره آزمایشی در نظر بگیرید؛ تمام پروتکل های ایمنی را رعایت کنید؛ و تلاش نکنید تا به اهداف تولیدی والا برسید.»

سازمان مدیریت بحران اضافه کرد که باید به کارکنان تجهیزات خاص اطلاع داده شود تا در صورت مشاهده وضعیت غیر عادی یا دیگر نشانه های خطرناک گزارش دهند تا در صورت نیاز عملیات تامین و نگهداری یا تعطیلی انجام شود.

تمام مواد شیمیایی که در ذخیره هستند باید بررسی شوند تا ثبات آن ها قبل از استفاده محرز شود؛ و لوله ها و سوپاپ های عرضه باید بررسی شوند تا آسیبی نداشته باشند. 

همچنین برای کارگران، قوانین بهداشتی ارائه شد که ریسک های سرایت ویروس کشنده کرونا به حداقل برسد.

هند از 25 مارس با هدف کنترل شیوع ویروس کرونا تحت قرنطینه بوده است، که در این کشور 70000 نفر را مبتلا و تقریبا 3000 نفر را از بین برده است. این قرنطینه تقریبا دو ماهه در فاز های مختلف و از نیمه دوم ماه می برداشته خواهد شد.  

در حال حاضر، کشور با تکیه بر شدت موارد ویروس کرونا، به مناطق مختلف تقسیم شده است.

شرکت هایی که در مناطق سبز و نارنجی هستند اجازه خواهند داشت تا فعالیت خود را به طور مجدد آغاز کنند، اما شرکت هایی که در مناطق قرمز هستند اجازه نخواهند داشت تا در حال حاضر شروع به فعالیت بکنند. 

شهر های صنعتی نظیر بمبئی، پونا، حیدر آباد، احمد آباد، بوپال و کانپور همچنان در منطقه قرمز هستند.

بقای مشکلات لجستیکی و نیروی انسانی

تعدادی از شرکت ها شکایت دارند که توانایی شروع مجدد صحیح فعالیت را ندارند، زیرا اکثر عرضه کنندگان صنایع بالادستی یا بازار های پایین دستی در مناطق قرمز می باشند. 

در ایالت گجرات، که خانه بیشترین تعداد تولیدکننده های مواد شیمیایی در هند می باشد، فعالیت های صنعتی در 4000 واحد در سراسر 7 منطقه آغاز شده اند. شرکت های اتومبیل، مواد شیمیایی و پلاستیک از شرکت هایی بودند که فعالیت خود را آغاز کردند، که شامل شرکت های Deepak Nitrite، GHCL،  Navine Fluorine، SRF Ltd، DCM Shriram، Gujarat Alkalies و Chemicals Ltd می شوند.

طبق گفته وزیر صنعت سوبهاش دسای، در مهاراشترا، دومین مرکز صنعتی کشور، تقریبا 25 هزار شرکت در مناطق سبز و نارنجی فعالیت خود را آغاز کرده اند. 

اما تا زمانیکه فعالیت ها در سراسر کشور آغاز شود، احتمالا تولیدکنندگان برای افزایش فعالیت ها با مشکلاتی مواجه شوند، زیرا مناطق قرمز بسیاری موجود است.

شرکت های شیمیایی که فعالیت خود را به طور مجدد آغاز کرده اند با مشکلات لجستیکی و در حال حاضر نیروی انسانی مواجه شده اند، زیرا در 10 روز گذشته دولت هند از قطار های مخصوصی استفاده کرد تا کارگران مهاجر را به خانه های خود بازگردانند.

این امر میتواند در بسیاری از شرکت های تولیدی موجب به تعویق افتادن شروع مجدد فعالیت ها یا افزایش میزان آن ها شود.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار