کد خبر : 44404

پتروتحلیل-احتمال میرود بازار اتیلن پروپیلن دی ان مونومر آسیا به تدریج و به دنبال کاهش اقدامات محدودکننده کنترل شیوع ویروس کرونا در فاز های مختلف در کشور های منطقه، شاهد بهبود باشد. 

در جنوب شرق آسیا، ویتنام به عنوان اولین کشور این منطقه، به دنبال موفقیت در اعمال اقدامات سخت پیشگیرانه، شامل قرنطینه های گسترده و بستن مرز، کسب و کار های خود را آغاز کرد. 

اگرچه در خواست های جدید برای محموله های نقدی اتیلن پروپیلن دی ان مونومر با توجه به ذخایر جمع آوری شده به دلیل افت تقاضا در اوایل سال، اندک بوده است.  

یکی از تاجران واقع در جنوب شرق آسیا گفت: «ما پیش بینی میکنیم که با آغاز کاهش اقدامات محدودکننده در سراسر کشور های منطقه، شاهد مذاکرات در هفته های آتی و شاید درخواست های بیشتر باشیم.»

طبق داده های آیسیس، قیمت های نقدی گرید اتیلیدن نوربورنن از اواخر فوریه در آسیا به میزان 13 درصد کاهش یافته است.

طبق داده ها، در 30 آوریل، قیمت های نقدی در مقایسه هفتگی بدون تغییر در میزان 1300 تا 1500 دلار در هر تن (CFR جنوب شرق آسیا) (CFR هند) (CIF چین) قرار گرفتند.

پیش بینی میشود افزایش قیمت خوراک های اتیلن و پروپیلن و بازگشایی کسب و کار ها در چین، قیمت ها را حمایت کرده یا افزایش دهد.

یکی دیگر از تاجران گفت: «بخش اتومبیل در چین روندی صعودی دارد، اما علیرغم افزایش قیمت های نفت خام و خوراک و به دلیل عرضه بالا، سخت است که شاهد افزایش قیمت های اتیلن پروپیلن دی ان مونومر باشیم.»

دیگری گفت: «احتمال دارد یک ماه یا بیشتر زمان ببرد تا ذخایر جمع آوری شده در گذشته به دلیل تعطیلی یا تعلیق فعالیت های شرکت های اتومبیل به دنبال قرنطینه، خالی شود.»

اتیلن پروپیلن دی ان مونومر به دلیل مقاومت عالی در برابر فاکتور های محیطی همچون لایه اوزون، اشعه فرابنفش و فرسایش در برابر هوا، در صنایع اتومبیل و ساخت و ساز در موارد مختلف استفاده میشود. 

کابرد های معمول این محصول در جداره های پنجره و در، ضد آب کردن ورق های فلزی و محافظ های پریز برق می باشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار