کد خبر : 44209

افزایش تقاضا برای ماسک های جراحی و ابزار محافظتی؛

پتروتحلیل-تعداد زیادی از تولیدکنندگان چینی در میان افزایش تقاضای جهانی برای ماسک های جراحی و ابزار محافظتی شخصی، تولیدات خود را به سمت پلی پروپیلن فایبر تغییر داده اند. 

به گزارش "پتروتحلیل"، این افزایش تولید که با تقاضای بسیار بالاتر مورد حمایت قرار گرفته، قیمت های این محصول را با شیب افزایشی همراه کرده است. 

تاجران گفتند، در 8 آوریل، قیمت های پلی پروپیلن فایبر در جنوب چین با افزایش 23/7 درصدی نسبت به 3 آوریل به 8600 یوان در هر تن رسیده اند. 

شعبه شرکت Sinopec در جنوب چین، قیمت های پلی پروپیلن فایبر خود را برای شرکت Maoming Petrochemical’s N-Z30S به 8500 یوان در هر تن رساند، که نسبت به روز گذشته افزایش 1450 یوان در هر تن داشت. 

افزایش تقاضا، دلیل اصلی برای آخرین دور افزایش قیمت ها بوده است، و این امر بسیاری از تولیدکنندگان را بر آن داشته است تا تولیدات خود را به فایبر تغییر دهند. 

منسوجات بی بافت، مورد استفاده در تولید محصولات پزشکی همچون ماسک و لباس های حفاظتی، در حدود 70 درصد از تقاضای پلی پروپیلن فایبر را تشکیل میدهند.

تقاضای داخلی چینی ها عمدتا ثابت بوده است، زیرا اقدامات محدود کننده دولت هنوز به طور کامل برداشته نشده است، اگرچه قرنطینه شهر ووهان که مرکز شیوع ویروس کرونا در چین بود در 8 آوریل برداشته شد.

ویروس کرونا در خارج چین، تقاضا را برای صادرات ماسک افزایش میدهد.

طبق داده های آیسیس، تولیدات ماهانه پلی پروپیلن فایبر چین با 231000 تن، 214000 تن و 236000 تن در سه ماهه اول سال 2020، در میزان سالانه به ترتیب افزایش 66/2 درصدی، 51/8 درصدی، و 96/7 درصدی را ثبت کردند.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار