کد خبر : 44037

پتروتحلیل-روند نزولی قیمت های پلی پروپیلن از دو هفته گذشته و از زمان بازگشت بازار از تعطیلات طولانی مدت سال نوی چینی در میان ترکیبی از عرضه انباشته و تقاضای ساکن، سرعت بیشتری پیدا کرده است.

به گزارش "پتروتحلیل"، به دنبال تردید ها بر سر تاثیر شیوع ویروس کرونا بر بازار، فعالیت تجاری در کشور اندک باقی ماند.

 

قیمت ها به کمترین میزان ها از فوریه 2016 رسیدند

داده های ChemOrbis نشان میدهد که قیمت های وارداتی و داخلی پلی پروپیلن در میانگین هفتگی به کمترین میزان ها از فوریه 2016 رسیده است.

قیمت های هموپلیمر پلی پروپیلن رافیا و تزریقی وارداتی در میانگین هفتگی برای تمام مناطق به مرز 850 دلار در هر تن (CIF) رسیده است، و در مقایسه با میزان های قبل از تعطیلات 7 درصد کاهش یافته است.

 

عرضه داخلی پلی اولفین در میزان بالای 1/5 میلیون تن قرار گرفت

به طور معمول هر ساله، چین از تعطیلات سال نوی خود با عرضه انباشته پلی اولفین بازگشت. معمولا، انتظار میرود تقاضا در دوره بعد از تعطیلات بالا باشد، بنابراین، ذخایر زیاد برای فروشندگان مشکل بزرگی به وجود نمی آورد. 

اگرچه در سال جاری، تقاضا مورد آسیب جدی ترس از ویروس قرار گرفت و در نتیجه، عرضه داخلی به روند افزایشی خود ادامه داد. یکی از تاجران اظهار داشت: «کوید 19 بازگشت فعالیت صنایع پایین دستی را به تعویق انداخته است، در حالی که افزایش ذخایر داخلی، قیمت های پلی پروپیلن را تحت فشار نگه میدارد.»

طبق گفته تاجران، مجموع ذخایر پلی اولفین دو تولیدکننده بزرگ چینی نسبت به هفته گذشته 70000 تن افزایش یافته است و به میزان 1/62 میلیون تن رسیده است.

در حال حاضر، چندین تولیدکننده پلی پروپیلن چین، مدت عملیات تامین و نگهداری خود را افزایش یا میزان فعالیت خود را کاهش داده اند. در این میان، دیگران، واحد های خود را به دلیل مشکلات حمل و نقل که جریان تجاری را مسدود کرده است، بسته اند.

 

شرکت ها به آرامی در حال بازگشت بر سر کار هستند

اقدامات برای مقابله با کرونا ویروس جدید، از سر گیری فعایت واحد های صنایع پایین دستی را به تعویق انداخت، زیرا مردم را به دلیل قرنطینه در شهر های مشخص، محبوس کرده است.

به گفته تعدادی از معامله کنندگان، شرکت های صنایع پایین دستی در سراسرچین، اخیرا به آرامی در حال بازگشت به سر کار های خود هستند.

 

بهبود بازار های معاملات آتی پلی پروپیلن

در این میان، بازار های معاملات آتی پلی پروپیلن ماه می در بازار بورس دالیان در 14 فوریه بهبود یافت، و از آن موقع افزایش انباشتی 254 یوان (36 دلار در هر تن) را ثبت کرده است.

تعدادی از تاجران در چین اشاره داشتند: «احتمالا، روند صعودی بازار های معاملات آتی جو بازار داخلی را تقویت کند، اما با این وجود فروشندگان در میان عرضه بالا فشار فروش سنگینی را حس میکنند.»

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار