کد خبر : 43997

فعالیت های تجاری ضعیف زیر سایه "کرونا"؛

پتروتحلیل-روند نزولی قیمت های پلی پروپیلن در چین در دو هفته گذشته بعد از بازگشت بازار از تعطیلات سال نوی چینی در میان ترکیبی از عرضه انباشته و سکون تقاضا، تشدید شد. 

به گزارش "پتروتحلیل"، از آنجایی که تاثیر شیوع ویروس کرونا بر بازار نامشخص است، فعالیت تجاری در کشور ضعیف باقی میماند.

 

قیمت ها به کمترین میزان های خود از فوریه 2016 رسیدند

داده های Chemorbis از میانگین هفتگی قیمت های پلی پروپیلن وارداتی و داخلی به کمترین میزان های خود از فوریه 2016 کاهش یافتند. 

میانگین قیمت های هفتگی هموپلیمر پلی پروپیلن رافیا وارداتی و تزریقی برای همه گرید ها به مرز 850 دلار در هر تن (CIF) رسید، و در مقایسه با میزان های پیش از تعطیلات 7 درصد کاهش یافت. همچنین در طی زمان مشابه، قیمت های وارداتی هم بسپار دسته ای پلی پروپیلن تزریقی به میزان 4 درصد کاهش یافت.


عرضه پلی اولفین داخلی در میزان بالای 1/5 میلیون تن قرار گرفت

چین با عرضه انباشته پلی اولفین از تعطیلات خود بازگشت، که این مورد تقریبا هر ساله رخ میدهد. به طور معمول، انتظار میرود تقاضا در دوره بعد از تعطیلات مناسب باشد، بنابراین ذخایر بالا مشکلی برای فروشندگان ایجاد نمیکند. 

اگرچه در سال جاری، تقاضا به دلیل نگرانی ها از ویروس آسیب دیده است، و در نتیجه، عرضه داخلی به افزایش خود ادامه داد. یکی از تاجران اظهار داشت: «این ویروس بازگشت فعالیت های صنایع پایین دستی را به تعویق انداخته است، در حالی که افزایش ذخایر داخلی قیمت های پلی پروپیلن را تحت فشار نگه میدارد.»

طبق گفته تاجران، مجموع ذخایر پلی اولفین دو تولیدکننده بزرگ چینی از هفته گذشته 70 هزار تن افزایش یافته و به میزان حدودی 1/62 میلیون تن رسیده است.

چندین تولیدکننده پلی پروپیلن در چین، دوره تعطیلی عملیات تامین و نگهداری خود را افزایش داده اند یا میزان فعالیت های خود را کاهش داده اند. دیگران، در این میان، به دلیل مشکلات حمل و نقل که جریان تجاری را مختل کرده است، واحد های خود را تعطیل کرده اند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار