کد خبر : 43981

پیش بینی افزایش عرضه پی وی سی از چین به جنوب شرق آسیا به دلیل تقاضای آسیب دیده چین از کرونا؛

پتروتحلیل- فورموسای تایوانی، قیمت های پی وی سی ماه مارس خود به چین و هند را در مقایسه با فوریه با حمایت از سوی محدودیت عرضه در سراسر بازار های منطقه ای و همچنین افزایش قیمت ها از سوی تولیدکنندگان آمریکایی، 10 دلار در هر تن افزایش داد. 

به گزارش "پتروتحلیل"، این افزایش قیمت با میزان 20 تا 30 دلار در هر تن از پیش بینی های اولیه بازار کمتر و به دلیل تاثیر نگرانی های ناشی از ویروس و ضعف در بازار داخلی پی وی سی چین بود، اما با این وجود همچنان جو بازار را حمایت میکند.

 

این تصمیم افزایشی توسط دیگر عرضه کنندگان دنبال شد

چندین عرضه کننده پی وی سی آسیایی دیگر نیز این اقدام تولیدکننده تایوانی را دنبال کردند، و تا میزان 30 دلار در هر تن قیمت های پی وی سی ماه مارس خود به آسیا را افزایش دادند.

یکی از منابع تولیدکننده منطقه ای اظهار داشت: «علیرغم تقاضای آسیب دیده از ویروس کرونا، محدودیت عرضه پی وی سی در سراسر آسیا و افزایش قیمت های محموله های آمریکایی، فروشندگان را بر آن داشت تا قیمت های ماه مارس خود را افزایش دهند.»

 

بازار پی وی سی داخلی چین تحت فشار نزولی

تقاضا برای پی وی سی به دلیل نگرانی ها حول شیوع ویروس ضعیف بوده است، و در طی این اتفاق قیمت های داخلی کاهش یافته و حمل و نقل و لجستیک مختل شده است. 

یکی از تاجران چینی اشاره داشت: «از آنجایی که معامله کنندگان به دلیل تعطیلات طولانی مدت ناشی از ویروس، هنوز به طور کامل به سر میز های خود بازنگشته اند، فعالیت های تجاری هنوز از سر گرفته نشده است.»

 

افزایش عرضه چین در جنوب شرق آسیا

پیش بینی میشود عرضه پی وی سی از چین به جنوب شرق آسیا به دلیل تقاضای آسیب دیده چین از ویروس، در میان مدت افزایش یابد.

یکی از تاجران در فیلیپین اشاره داشت: «جو خرید در چین به دلیل افزایش تاثیر ویروس ساکن شده است. در نتیجه، بر این باوریم که عرضه پی وی سی از چین به جنوب شرق آسیا در میان افت قیمت های داخلی در کشور، افزایش یابد.»

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار