کد خبر : 43947

پلی اتیلن های ایرانی در بازار ترکیه باز هم ارزان شدند؛

پتروتحلیل-روند نزولی بازار پلیمر چین، همراه با قیمت پایین انرژی و مشکلات ویروس کرونا سبب شد در این هفته نیز بازار پلی اتیلن ترکیه با افت دوباره قیمت ها روبه رو شود.

به گزارش "پتروتحلیل"، علاوه بر این احتمال افزایش قیمت ها در ماه مارس با توجه به سایه سقوط قیمت ها در چین به شدت کاهش یافته است. از سوی دیگر احتمال هدایت محصولات پلیمری به ترکیه که تاجران توانایی فروش آنها را در بازار چین ندارند، خریداران ترکیه رامحتاط کرده است.

به این ترتیب در بازار ترکیه محموله های پتروشیمی ایران همچنان با افت روبه رو شدند، به طوری که پلی اتیلن سبک خطی ایران به مقصدترکیه با افت به رقم ٨٧٠ تا ٨٨٠ دلار در هر تن CPT رسید، پلی اتیلن سبک خطی آمریکایی ٨٨٠ تا ٨٩٠ دلار در هر تن CIF ترکیه اعلام شده است.

همچنین پلی اتیلن سنگین فیلم ایران هم به مقصد ترکیه ٨٦٠ تا ٨٨٠ دلار در هر تن CPT گزارش شده است، محموله های آمریکایی ٨٧٠تا ٨٩٠ دلار به صورت CIF ترکیه قیمت گذاری شدند. محموله های پلی اتیلن سنگین بادی ایران هم ٨٧٠ تا ٨٨٠ دلار در هر تن CPT ومحموله های آمریکایی ٨٦٠ تا ٨٧٠ دلار CIF گزارش شده اند، محموله های پلی اتیلن سنگین بادی ازبکستان هم ٩١٠ تا ٩٢٠ دلار درهر تن CIF ارزش گذاری شده اند.

این در حالی است که در بازار ترکیه خریدارات موضع انتظار را اتخاذ کرده اند، زیرا احتمال افزایش قیمت ها در مارس تحت سایه سقوطچین وجود ندارد. 

همچنین افت دوباره ارزش لیر در برابر دلار، یکی دیگر از دلایل ضعف بازار پلی اتیلن ترکیه است.

از سوی دیگر برخی از تاجران به ظهور برخی پیشنهادات رقابتی و ورود احتمالی محموله های آمریکایی در بازار پلی اتیلن ترکیه اشاره می کنند.

با این حال به نظر می رسد تاثیر کرونا در بازارها در ماه آینده بیشتر نمایان شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار