کد خبر : 43826

«پتروتحلیل» به بهانه برگزاری آزمون های استخدامی پتروشیمی بررسی می کند؛

کورس برگزاری آزمون های استخدامی پتروشیمی ها در حالی رو به اتمام است که همچنان کش و قوس پیرامون بکارگیری نیروهای بومی و غیربومی وجود دارد و علیرغم مسائلی که وکلای ملت در خصوص روند قانونی و مثبت این موضوع مطرح می کنند، از قرار معلوم باز هم حواشی جذب نیروهای غیربومی و مدیران پروازی دست از سر پتروشیمی برنمی دارد.

پتروتحلیل- سعیده جلادتی: اگر جویای کار و پایه ثابت سایت آزمون های استخدامی باشید، حتما این روزها با اطلاعیه های زیادی از برگزاری آزمون استخدامی پتروشیمی های مختلف کشور مواجه شده اید. «پتروتحلیل» به این بهانه و دریافت نامه ای از یکی از متقاضیان استخدام در پتروشیمی ماهشهر، ماجرای قدیمی اولویت بندی برای بکارگیری نیروهای غیربومی را طرح کرد.

در نامه و اطلاعاتی که از یکی از کاربران به پتروتحلیل رسید، اینگونه ادعا شد که بسیاری از پتروشیمی ها همواره با تغییر مدیرعامل، نیروهای خود را به راس کار می آورند و در مصداقی، به پتروشیمی مارون در زمان مدیریت محمدی اشاره کرد که 40 نفر از اهالی یاسوج (غیربومی) را با خود همراه کرد.

همچنین در این اطلاعات عنوان شد که برخی از پتروشیمی ها به واسطه اصلاح قانون، کمی در روند خود تغییرات ایجاد کردند که نمونه آن پتروشیمی امیرکبیر است که 30 نفر متخصص در حوزه شیمی نیاز دارد و در آزمون برگزارشده اخیر خود، خواستار نیروهای متخصص شده است. این فرد حتی در نامه ای خطاب به شهیدی نیا مدیرعامل کل پتروشیمی، یادآور شده که به شدت نیاز به کار دارد و افراد مشابه او، در تعداد بالایی هستند اما با این وجود، 80 درصد نیروهای پتروشیمی غیربومی هستند.

نکته دیگری که این فرد مدعی شده، بکارگیری نیروهایی هستند که با تحصیلات بسیار پایین و غیرمرتبط و صرفا به واسطه سفارش آشنایان، در راس کار قرار گرفته است.

 

دست بخش خصوصی در نحوه استخدام نیرو باز است

در کنار این اظهارات و گلایه ها، سوالاتی مطرح می شود مبنی بر اینکه آیا تمام پتروشیمی ها آزمون استخدامی را برگزار می کنند یا تنها تعدادی از آنها از این گزینه استفاده می کنند؟ و چرا اطلاعات و اسامی نتایج این آزمون ها در جایی به طور رسمی اعلام نمی شود؟ دلیل حضور اقوام و بستگان برخی مسئولان وقت، در پتروشیمی هایی مانند جم چیست؟

علی اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در این خصوص به پتروتحلیل گفت: توجه به الزامات قانونی و بایدهای آن برای پتروشیمی های دولتی و نیمه دولتی قابل اجراست و پتروشیمی هایی که بخش خصوصی هستند اجباری برای نحوه گزینش نیروهای استخدامی خود ندارند.

وی افزود: هر زمان درصد سهام یک پتروشیمی ۵۱ به ۴۹ به سمت بخش خصوصی باشد این مساله حاکم است و نمی توان الزام قانونی در استخدام و بکارگیری نیروی بومی یا غیربومی تعریف کرد و دولت هم فقط می تواند بر پتروشیمی هایی که سهامدار اصلی آن بخش دولتی است، ورود کند.

اکبری به مصادیقی از سختگیری و حتی شفاف سازی از طریق ثبت اطلاعات نیروهای در حال کار در برخی پتروشیمی های کشور اشاره و اظهار کرد: به عنوان مثال پتروشیمی واقع در عسلویه اسامی تمام کارکنان را با مشخصات محل زندگی آنها در یک سیستم ثبت کرده و کاملا قابل نظارت است.

 

اقدام بهارستان نشینان در تعریف یک الزام برای بومی نشینان!

این اظهارات در حالی مطرح شد که وکلای خانه ملت در آستانه اعلام آزمون های استخدامی در پتروشیمی های مختلف کشور، در آبان امسال فوریت طرح اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری مبنی بر بومی گزینی در استخدام های دولتی را تصویب کردند.

محمد مهدی مفتح نماینده تویسرکان به عنوان طراح این طرح گفته بود که هدف این طرح اولویت دادن اشتغال و استخدام نیروهای بومی در دوایر دولتی است.

وی طرح دغدغه این مساله را هم اینچنین تشریح کرده بود که در آگهی های استخدام اخیر برخلاف موارد گذشته اولویتی برای بومی گزینی در نظر گرفته نشده که پس از پیگیری های اینجانب از مسوولان مربوطه مشخص شد دیوان عدالت اداری کشور به علت عدم وجود قانونی مبنی بر الزام دولت برای بومی گزینی با شرط اولویت بومی در آزمون استخدامی مخالفت کرده است.

نماینده تویسرکان در ادامه خاطرنشان کرد: در جلسه مشترکی که با انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور داشتم هماهنگ شد تا این اصلاحیه در مجلس مطرح شود و شرایط برای اولویت دادن به استخدام بومی در آموزن های استخدامی فراهم شود.

مفتح در آن زمان پیرامون لزوم فوریت این طرح تاکید کرد که با توجه به در پیش رو بودن آزمون استخدامی در 30 آبان، اگر مجلس با فوریت این طرح موافقت کند الزام بر اولویت بومی گزینی در آزمون پیش رو اجرا خواهد شد.

 

واقعیت های حرکت به سمت بومی گزینی

علاوه بر این علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار «پتروتحلیل» در واکنش به ادعاهای مطرح شده از سوی آن کاربر، گفت: پیرامون پتروشیمی های دیگر اطلاع دقیقی ندارم اما در خصوص پتروشیمی شازند باید عنوان کنم که تا کنون 5 آزمون برگزار کردیم که در همگی آنها شاهد حضور بالای 70 درصد، نیروی بومی بودیم.

این نماینده مردم در مجلس همچنین به قانون مدیریت خدمات کشوری اشاره کرد و گفت: با مصوبه ای که اخیرا مجلس تصویب کرد، حرکت به سمت استفاده از نیروهای بومی را مورد تاکید قرار داد و با قانونی شدن این موضوع، مدیران از این پس مجبور به اجرای قانون بوده و به مرور زمان گلایه ها کمرنگ خواهد شد.

وی همچنین به استنباط از نیروی بومی اشاره کرد و گفت: البته استنباط برخی از مدیران، این است که اهالی یک استان جزو نیروی بومی هستند و استنباط عده ای دیگر این است که شهرستان ها جزو نیروی بومی هستند و استنباط ما در شازند این است که نیروی بومی را از شهرستان جذب کنیم.

با این تفاسیر باید دید که در پایان آزمون های اخیر برگزار شده از نیروهای استخدامی برای پتروشیمی، آیا باز هم نارضایتی ها و نامه نگاری ها ادامه خواهد داشت یا مجلس می تواند بر اساس جمله معروف «مجلس در راس امور است»، شاهد اجرای تمام قد قانون مصوب شده خود خواهد بود.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار