کد خبر : 43818

قیمت‌های نقدی اتیلن به دنبال جهت می‌گردند؛

پتروتحلیل-قیمت بازارهای معاملات آتی نفت خام جهان در طی روزهای پایانی سال 2019، در بیشترین میزان‌های خود از ماه می شناور بودند. اگرچه، بازارهای مونومر آسیا در برابر سیر صعودی قیمت‌های نفت خام در میان کساد پایان سال، مقاومت کردند.

 

افزایش 17 درصدی قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت در سه ماه گذشته

به گزارش "پتروتحلیل"، و طبق داده‌های میانگین هفتگی Chemorbis، قیمت‌های نفت خام وست تگزاس اینترمدیت و برنت در بازارهای معاملات آتی بعد از شروع روند صعودی در نیمه دوم اکتبر به ترتیب 17 و 15 درصد افزایش یافتند. این اتفاق ناشی از قرارداد تجاری چین و آمریکا بعد از 17 ماه تنش، کاهش تولید نفت اوپک و نگرانی‌ها بر سر اختلال عرضه از خاورمیانه بود.

 

نفتا، بنزن در بیشترین میزان‌های خود در ماه اخیر به ثبات رسیدند

قیمت‌های نقدی نفتا (CFRژاپن) و قیمت‌های بنزن (FOB کره) اخیراً هم‌زمان با ثبات سیر صعودی نفت خام و ضعف پایان سال، به ترتیب در بیشترین میزان‌های خود در 8 ماه گذشته و 14 ماه گذشته قرار گرفتند.

 

قیمت‌های نقدی اتیلن به دنبال جهت می‌گردند

بعدازاینکه قیمت‌های نقدی اتیلن در طی سال 2019 در اواسط فوریه به بیشترین میزان‌های خود رسیدند، تا اواخر دسامبر در بازار چین (CFR) در حدود 37 درصد کاهش قیمت داشتند.

بازار نقدی اتیلن آسیا در حال حاضر در میان فاکتورهای متضاد به دنبال جهت می‌گردد. از سویی سیر بازارهای معاملات آتی نفت خام و قیمت‌هاینقدی نفتا صعودی می‌باشد، درحالی‌که از سوی دیگر روند بازار صنایع پایین‌دستی پلی‌اتیلن تحت تأثیر ظرفیت‌های جدید ضعیف می‌باشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار