کد خبر : 43480

پتروتحلیل- بازار داخلی پی وی سی گرید k67 این هفته هم‌راستا با گزارش‌های معامله‌کنندگان ترکیه‌ای درخصوص محدودیت در عرضه‌ی این محصول، اندکی رشد داشت. توزیع‌کنندگان اظهار داشتند: «میزان عرضه فوری نسبتاً کاهش داشته است اما معاملات در مقایسه با نیمه‌ی اول سپتامبر با نرخ‌هایی بالاتری به انجام رسیده‌اند.»

به گزارش «پتروتحلیل»، بازار داخلی پی وی سی از اواسط ماه ژوئن امسال، عمدتاً به دلیل کم‌رونقیِ مبادلات که خود ناشی از رکود در بازارهای محصولات نهایی و چالش‌های اقتصادی است، روندی کاهشی داشته است.

تاجری بیان داشت: «تمایل به خرید گرید k67 این هفته به تأثیر از رو به کاهش بودن میزان عرضه‌ی فوری قابل توجه بوده است. با این حال، تقاضا برای گرید k70 به طور کلی ناامیدکننده است.»

قیمت‌های پی وی سی گرید k67 آخرین بار معادل 1060 تا 1080 دلار در هر تن (با شرایط ex-warehouse ترکیه، نقد، شامل مالیات بر ارزش افزوده) گزارش شده‌اند. بنابراین این نرخ‌ها نشان‌دهنده‌ی 35 دلار افزایش در پایین بازه‌ی قیمت‌ها و 20 دلار افزایش در بازه‌ی بالای قیمت‌ها نسبت به هفته‌ی گذشته است.

یک تبدیل‌کننده‌ی پروفیل بیان داشت: «بازار طیِ هفته‌ی گذشته واکنش چندان قابل توجهی به تحولات آرامکو در زنجیره‌ی صنایع بالا دستی نشان نداده است و ما منتظریم قیمت‌های تازه‌ای از فروشندگان وارداتی دریافت کنیم. این هفته شاهد افزایش‌های 20 دلار در هر تنی در نرخ محموله‌های گرید k67 بوده‌ایم. توزیع‌کنندگان و شرکت پتکیم، که تولیدکننده‌ای داخلی است، این روز‌ها با هیچ فشاری از بابت پر شدن انبارهای‌شان مواجه نیستند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار