کد خبر : 43377

نگرانی‌های اقتصادی باعث تشدید موضع احتیاطی خریداران شده است؛

پتروتحلیل-بازار پلی پروپیلن اروپا، در پی کاهش 50 یورو در هر تنی قیمت قراردادهای پروپیلن و ناامیدکننده‌ بودن تقاضا، با کاهش‌های تازه‌ای از تعطیلات تابستانی بازگشته است. این مسئله بر خلاف پیشبینی‌هایی اتفاق افتاده که حاکی از استمرار روندی عمدتاً ثابت بودند و میزان کاهش‌های اخیر برای بسیاری از معامله‌کنندگان غافلگیرکننده بوده است.

به گزارش «پتروتحلیل»، عرضه‌کنندگان پلی پروپیلن عمدتاً کاهش‌هایی 40 تا 50 یورو در هر تنی را در قیمت‌های خود اعمال کردند اما تا کنون مقادیر محدودی به فروش رسیده است که علت آن کناره‌گیری خریداران از بازار است. تاجری اظهار داشت: «خریداران منتظرند، پیش از انجام خرید، پیشنهادات فروش بیشتری را بررسی کنند. اکثر آن‌ها همین حالا هم نیازشان را برطرف کرده‌اند.»

خریداران عمدتاً بر این باورند که اگر تقاضا همچنان ناامیدکننده بماند، در نیمه‌ی دوم سپتامبر عرضه‌کنندگان پلی پروپیلن بیشتری تسلیم کاهش در کل بازار مونومرها خواهند شد. نگرانی‌های اقتصادی باعث تشدید موضع احتیاطی خریداران شده است.

قیمت‌های پلی پروپیلن هموپلیمر گرید تزریقی در ایتالیا و شمال‌غرب اروپا هم‌اکنون در پایین‌ترین سطح خود از زمان جولای-آگوست سال 2017 تاکنون قرار دارند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار