کد خبر : 43339

پتروتحلیل-معامله‌کنندگان ترکیه‌ای گزارش دادند در پی بروز تردید‌ها و نگرانی‌های اقتصادی و به خاطر تعطیلات طولانی‌مدت، ضعف تقاضا در تمام ماه آگوست پابرجا باقی مانده بوده است. همچنین، روند کاهشی در بازار پلی اتیلن ترفتالات بکر یا تازه، که از ماه جولای تا کنون وجود داشته است، باعث تضعیف قیمت‌های پلی اتیلن ترفتالات بازیافتی نیز شده است.

به گزارش «پتروتحلیل»، قیمت‌های پرک‌های (شفاف/آبی) پلی اتیلن ترفتالات بازیافتی بازار داخلی معادل 4900 تا 5300 لیر (840 تا 908 دلار در هر تن با محاسبه‌ی نرخ برابری ارز اخیر) (ex-warehouse ترکیه، نقد، بدون محاسبه‌ی 18 مالیات بر ارزش افزوده) گزارش شده‌اند. بازه‌ی کلی قیمت‌ها نسبت به ماه جولای 300 تا 500 لیر در هر تن (51 تا 86 دلار در هر تن) کاهش داشته است. اما برخی قیمت‌های رقیب در سطح 4700 لیر در هر تن مطرح شده‌اند، اگرچه منابع خبری اصلی ما هیچ معامله‌ای را گزارش نکردند.

یکی از معامله‌کنندگان مهم اظهار داشت: «بازارهای جهانی تا حد زیادی تحت تأثیر رکود در مبادلات، که ناشی از تعطیلات است، قرار گرفته‌اند. ممکن است کم بودن عرضه‌ی پرک‌های پلی اتیلن ترفتالات بازیافتی و در حد متوسط بودن عرضه‌ی عدل‌های این محصول تأثیر منفی رکود در مبادلات را خنثی کند.» در این میان، برخی معامله‌کنندگان بیان داشتند که در صورت تداوم افزایش ارزش دلار در برابر لیر، ممکن است قیمت‌های پرک در نیمه‌ی دوم ماه سپتامبر اندکی افزایش یابد.

پرک‌های پلی اتیلن ترفتالات بازیافتی اغلب در تولیدات فیلم، ورقه، نخ و فیبر کاربرد دارد.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار