کد خبر : 43262

پتروتحلیل- این هفته قیمت‌های پلی استایرن بازار داخلی چین به پایین‌ترین نرخ خود از ماه ژوئن سال 2016 تاکنون رسیدند و انتظار می‌رود به دلیل ضعیف بودن تقاضا و پایین بودن هزینه‌های خوراک، شاهد کاهش‌های بیشتری نیز باشیم.

به گزارش «پتروتحلیل»، قیمت‌های پلی استایرن پلی استایرن مقاوم گرید تزریقی در بازار داخلی این هفته حدود 10،250 یوان در هر تن (1288 دلار در هر تن بدون مالیات بر ارزش افزوده) و پلی استایرن معمولی گرید تزریقی حدود 9500 یوان در هر تن (1194 دلار در هر تن بدون مالیات بر ارزش افزوده) (هر دو با شرایط ex-warehouse چین، نقد و شامل مالیات بر ارزش افزوده) ارزیابی شدند.

بر اساس گزارش یکی از تولیدکنندگان، قیمت‌های پلی استایرن مقاوم و پلی استایرن معمولی در بازار داخلی به ترتیب 250 یوان (36 دلار) در هر تن و 200 یوان (28 دلار) در هر تن نسبت به هفته گذشته کاهش داشتند.

قیمت‌های محصولات وارداتی نیز با فشار کاهنده مواجه است و نرخ‌هایی حتی در سطح 1120 دلار در هر تن هم گزارش شده است، درحالی‌که بازه‌ی قیمت‌های کنونی عرضه‌کننده‌ی تایوانی برای پلی استایرن معمولی معادل 1135 تا 1150 دلار در هر تن اعلام شده است.

بازار ضعف موجود را ناشی از ضعیف بودن تقاضا می‌داند

فعالان بازار کاهش مستمر قیمت‌ها را ناشی از ضعف در تقاضا می‌دانند که به دلیل افت هزینه‌های خوراک و احتیاط تاجران به دلیل تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا و تاثیر کاهش ارزش یوان اتفاق افتاده است.

قیمت‌های استایرن در بازار نقدی آسیا، پس از آنکه هفته‌ی گذشته 45 دلار در هر تن کاهش یافتند، در این هفته یک روند تاحدی ثابت تا اندکی افزایشی داشته‌اند.

احتیاط معامله‌کنندگان همچنان پابرجا است و آن‌ها به دلیل هراس از اینکه ارزش به دلیل نوسانات نرخ ارز پایین بیاید، رغبتی به انبارسازی محصولات ندارند. یک عامل دیگر نیز احتمال ازسرگیری تنش‌های تجاری بعد از ماه دسامبر است که بازار پلی استایرن را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار