کد خبر : 43151

پتروتحلیل- در حالی امروز قیمت DOP در بازار ایران حدودا 17 هزار تومان در هر کیلو به اضافه 9 درصد مالیات و ارزان تر از روزهای قبل توسط فروشندگان پیشنهاد شد که هفته گذشته هم دی اتیل هگزانول پتروشیمی شازند 150 تومان گران تر از نرخ پایه خریداری شد، عرضه 1320 تن دی اتیل هگزانول به صورت هفتگی و در چهار هفته گذشته از دلایل کاهش نرخ این کالا در بورس است.

به گزارش «پتروتحلیل»، در همین حال پیشنهادات قیمتی پتروشیمی فارابی برای DOP حدودا 21 هزارتومان به اضافه 9 درصد مالیات اعلام شده است که به گفته معامله گران رقمی بالایی محسوب می شود و خریداران را عقب رانده است. این در حالی است که شنیده ها حکایت از واگذاری ساختمان پتروشیمی فارابی به فن آوران بابت بدهی های این مجتمع دارد.

با این حال گفته می شود در هفته جاری شایعاتی مبنی بر کاهش عرضه دی اتیل هگزانول در بورس کالا سبب شده تا خریداران در انتظار معاملات این هفته باشند و از بازار عقب رانده شوند. این در حالی است که پتروشیمی شازند موظف شده تا پایان اورهال این مجتمع دی اتیل هگزانول را به صورت هفتگی و با حجم 1320 تن عرضه کند، واردات دی اتیل هگزانول نیز با حجم 4 محموله 750 تنی انجام شده است. از این رو به نظر می رسد رعایت حجم عرضه توسط پتروشیمی شازند می تواند به کاهش نرخ DOP در بازار داخلی بینجامد. کارشناسان بازار معتقدند؛ نرخ DOP در بازار داخلی ایران با توجه به قیمت دی اتیل هگزانول و فتالیک باید در محدوده 13 هزارتومان به اضافه 9 درصد مالیات قرار بگیرد. 

هفته گذشته هم دی اتیل هگزانول 11 هزار و 600 تومان پس از رقابت توسط معامله گران خریداری شد.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار