کد خبر : 43067

نگرانی‌های جنگ تجاری به رویکرد بازار آسیب زده است؛

پتروتحلیل-قیمت‌های پی وی سیِ بازار داخلی چین اخیراً روند کاهشی خود را حفظ کرده‌اند، و به بالا ماندن قیمت‌ها در بازارهای وارداتی آسیا، آن هم به علت تداوم محدودیت در عرضه، اعتنایی نشان نداده‌اند.

به گزارش «پتروتحلیل»،  بازار داخلی پی وی سی چین از اواسط ماه می تاکنون روندی عمدتاً کاهشی‌تر داشته است، اما قیمت‌های پی وی سی گرید k67 (با شرایط CIF چین/هند) اخیراً به بالاترین نرخ خود در 3 ماه گذشته رسیده‌اند. در این میان، قیمت‌های بازار پی وی سی وارداتی جنوب‌شرق آسیا به بالاترین میزان خود از اواسط ماه ژانویه تاکنون رسیده است.

نگرانی‌های مربوط جنگ تجاری به رویکرد به بازار آسیب زده است

تشدید درگیری‌های تجاری بین چین و آمریکا باعث وارد آمدن آسیب به رویکرد به بازار در بازار پی وی سی کشور شده و، به علت نگرانی‌های روزافزون درخصوص دورنمای اقتصادی کوتاه‌مدت، خریداران را مجبور به کناره‌گیری از بازار کرده است.

تاجری چینی اظهار داشت: «بازار داخلی نتوانسته علی‌رغم محدودیت در عرضه و روند صعودی قیمت‌های وارداتی، روند قیمت‌ها را تغییر دهد. روبه‌کاهش بودن تقاضا رویکرد به بازار را تحت‌الشعاع خود قرار داده و خریداران را از اعمال افزایش در قیمت‌های خود منصرف کرده‌ است.»

پی وی سی بازار وارداتی بهره‌مند از محدودیت در عرضه بین‌المللی و تقاضای مناسب هند

از سوی دیگر، قیمت‌های پی وی سی وارداتی در بازارهای آسیایی، پس از افزایش 40 دلار در هر تنی یک تولیدکننده‌ی بزرگ تایوانی در قیمت‌های ماه جولای خود، شاهد دور تازه‌ای از افزایش‌ها بود.

تولیدکننده‌ای در این منطقه خاطرنشان کرد: «ما پس از آنکه معاملات پرشماری را در طول هفته‌ی گذشته به انجام رساندیم، قیمت‌های خود را مجدداً 30 دلار در هر تن افزایش داده‌ایم. تقاضا هنوز در هند نویدبخش است. پی وی سی ممکن است سطح بالای قیمت خود را حفظ کند چراکه احتمال می‌رود نگرانی‌های مربوط به میزان عرضه در آینده نزدیک همچنان پابرجا باقی بمانند.

از طرف دیگر، برخی معامله‌کنندگان بیان کردند که تقاضای روبه‌کاهش چین، کاهش قیمت‌های اتیلن در بازار نقدی به پایین‌ترین میزان در یک دهه‌ی اخیر و فصل بارندگی در هند و در برخی کشورهای جنوب‌شرق آسیا ممکن است از شدت افزایش‌های قیمتی در آینده بکاهد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار